Bahçeler İçin DIY Fikirleri şimdilerde çok önemli. Neden mi?… Yaz mevsimi geldiğinde bahçeler candır zira insanın canı hiç kapalı alanlara girmek istemez. Ülkemizde kış mevsiminin uzun uzadıya sürdüğünü düşünecek olursak bu durum gayet doğal öyle değil mi? Hal böyle olunca da standart evlerin bahçelerini ya da yazlık bahçelerini en renkli ve eğlenceli mekanlara dönüştürmek istiyor insan. O halde yazlık evlerin bahçelerini en ekonomik fiyatlara elinizin altında bulunan ürünler ve kendin yap fikirleri ile nasıl daha da güzel bir hale getirebilirsiniz birlikte bakalım.

Şişelerle Bahçe Dekorasyonu

Bahçe dekorasyonunda şık bir çit olarak kullanabileceğiniz şişelerle çevrilmiş bölümler yaratabilirsiniz. Bunun için cam şişeler harika materyallerdir. Şarap şişeleri, cam su şişeleri, aynı boyutta şişeleri şeffaf renkleri ya da boyanmış halleri ile toprağa ters olarak gömerek harika çitler yaratabilirsiniz.

Telden Çiçek Tasarımı

Telleri belirli ebatlarda kesin ve karşılıklı iki ucundan bükerek yapıştırın. Yuvarlak bir topu andıran bu parçaları enferujlu renklere boyayarak dilediğiniz aralıklarla toprağa gömün. Rengarenk çiçekleri anımsatan bu görsellere bayılacaksınız.

Kauçuk Paspaslardan Rustik Bahçe Taşı Yapımı

Adım taşları şimdilerde bahçelere şıklık katan ürünler arasında çok popüler. Birkaç adet kauçuk pas pas alarak bu işi çok ucuza mal edebilirsiniz. Kauçuk paspasları beton harçları ile sıvayın ve aralardaki boşlukları doldurun. Oluşan görsel, orijinal ve şık adım taşlarından farksız olacaktır. Üstelik de rustik stillerde oymalı desenlere sahip adım taşları elde edeceksiniz.

Bahçelerde İstenmeyen Ayrık Otlarına Son!

Ayrık otları ya da olur olmadık yerlerde biterek aniden beliren çimenler bahçelerde can sıkan ve istenmeyen yeşilliklerdendir. Eğer bahçelerinizin zeminlerinde kaplı olan zemin taşlarının arasından istenmeyen otların bitmesini istemiyorsanız beyaz silikon ile doldurma işlemi yapabilirsiniz.

Atıl Borularla Bahçe Dekorasyonu

Ardiyenizde bulunan artık boruları atmayın… Onları eşit boylarda keserek ve toprağa gömerek içine çiçek dikebilir bu şekilde harika çitler oluşturabilirsiniz. Yine bahçelerinizin çevirmek istediğiniz noktalarını kozalaklarla da belirleyebilirsiniz.

Bahçeler İçin Minderlerden Dev Oturma Alanları

Bahçeler geniş ve ferah yayılma alanlarıdır. Bahçenizin herhangi bir köşesinde kendinizi toprağın üzerine atarak serilme alanları yaratabilirsiniz. Bunun için minderleri birleştirerek dev yayılma alanları tasarlayabilirsiniz.

Bakır Kovalardan İstifleme Bölümlü Masa

Bahçelerde her şey mübahtır. Buna elinizin altında bulunan her ürünü değerlendirme alışkanlıkları da dahil. Örneğin elinizin altında bulunan büyük bakır kovaların üzerini tahta plkalarla kapatarak hem eşyalarınızı istifleme alanı yaratabilir, hem de şık masalar tasarlayabilirsiniz.

Leğenlerle Şık Çiçek Tarhları

Benzer ebatlardaki leğenleri toprağın içine gömerek en güzel çiçek tarhlarına dönüştürebilirsiniz. Oluşan şık ve hoş görselin güzelliğine hem siz, hem de konuklarınız bayılacak.

Seramiklerden Damalı Adım Taşı

Çiçekleriniz için ayırdığınız alanın içinde gezinmek, adım atacak yerler oluşturmak için adım taşı şeklinde kullanacağınız atıl seramikleri buradaki şekildeki gibi değerlendirebilirsiniz.

Dev Yapraklardan Şık Adım Taşı Tasarımları

Hiç kimsenin bahçesinde olmayan şık ve dekoratif adım taşları tasarlamak ister misiniz? O halde büyük ebatlardaki yaprakların üzerine beton dökün ve kurumasını bekleyin. Ardından yaprakları ayırın ve kalıplanmış betonları belirli aralıklarla yürüme taşı olarak bahçenize dizin. Bu içeriğimizde de sizlere Bahçeler İçin DIY Fikirleri nden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.