Banyo Nasıl Yerleştirilir sorusu yeni ev dekore ederken ya da yeni bir eve geçtiğimizde hepimizin ortak sorunlarına dönüşüyor. Sizde hem dekoratif, hem de fonksiyonel bir banyoya sahip olmak istiyorsanız bu içeriğimizden yararlanabilirsiniz.

Aksesuarlar Ve Banyo Ürünleri İçin Gerekli Dolap Ve Çekmeceler

Lavabo üzerinde yer alacak fonsiyonel ürünler (örneğin sabunluk, diş  fıçalığı, saç fırçası- tarak için gereken organizerler) makyaj aynası, deterjanlar, havlular için havlu dolabı – çekmece ya da çift kanatlı dolaplar gerektirecektir.  Kısacası burada kişisel eşyalarınızı ve deterjanlarınızı koyabileceğiniz alanlar yaratmalısınız.


Banyo Nasıl Yerleştirilir Sorusuna Kilit Cevap Farklı Giriş Noktaları                                  

Banyolarda kapı girişi üç farklı noktadan yapılabilir. Size bu konuda 3 farklı fikir sunacağız.

1 – Banyo kullanımlarında banyoyu ortadan hizalamak ve kapıyı banyonun orta noktasına konuçlandırmak kullanışlılığı ve fonksiyonelliği arttıran eylemlerdendir. Bu tarz bir konumlandırmada ilk olarak karşınıza gelmesi gereken nokta ise ayna ve lavabo olmalıdır.

Bu uygulama mekanı büyük, geniş ve aydınlık hissettirecektir. Bu noktada sağ – son yönde tuvalet klozetini ya da duş – küvet bölümünü yerleştirebilirsiniz. Yine lavabo altı ya da duş yanı da banyoda konuçlandırılması gereken çamaşır makineleri için uygundur.

2 – Uç kısımdan girişli dikdörtgen ve dar formlu banyolarda solda ayna – lavabo – sağda klozet ve küvet yerleştirilebilir örneğin.

HyperFocal: 0

3 – Ortaya yakın kapı girişlerinde; lavabo – ayna karşıda, sol ya da sağda klozet ve duş olmalıdır. Bu tutum Banyo Nasıl Yerleştirilir sorusuna karşı en doğru eylemlerdendir.

Banyo Vitrifiyeleri

Vitrifiyeleri seçerken; küvet, banyo dolabı gibi detayları göz önünde bulundurarak seçmelisiniz. Ufak banyolarda yerleşim konusunda kararsızsanız ve duş için yeriniz yoksa yani sadece bir klozetlik ve lavaboluk yeriniz varsa, uygun köşeye pratik bir duş gideri yerleştirerek kendinize duş alanı yaratabilirsiniz.

Böyle bir banyo için şayet çamaşır makinesini sıkıştırmak gibi de bir zorunluluğunuz varsa, banyo dolabının altına yer alan çamaşır makinesinin kapağının üzerinde kamufle için bir dolap kapağı yaptırabilirsiniz. Şayet lavabonun altında çamaşır makinesi olacaksa pozisyonu hareketinizi daraltacak niteliklerde olmamalıdır.
Banyo Nasıl Yerleştirilir konusunda bu şekilde genişlik algısı yaratan bir banyoya sahip olabilirsiniz.

Bu fikirden ilerleyerek dilerseniz daha şık ve dingin bir banyo tasarımı için tüm beyaz eşyaların üzerini beyaz kapak yaptırarak kapatabilirsiniz. Hatta dilerseniz lavabo tezgahı altını tamamen bu gibi kapaklarla donatabilir ve düzgün, dağınıklığı önleyici bir görünüm elde edebilirsiniz.  

Banyolarda Küvet Ve Beyaz Eşyaların Konumu

Banyolarda küvet yerleşimi en ölü alan olan en dip tarafta olmalıdır. Böylelikle banyonuzda giriş – çıkış da engellenmemiş olacaktır. Duşakabinler öncelik olarak kapının karşısında olmalıdır. Burada açısal küvetlere gidilirse alandan kazanılabilir. Zira Banyo Nasıl Yerleştirilir konusunda ölü noktalar ve iyi ölçülmüş açısal değerler en önemli detaylardandır.

Banyolarda kapı eşya ve objelere çarpmamalı, hareket darlığı olmamalıdır. Çamaşır makinesi, kurutma makinesi, termosifon gibi beyaz eşyaları birkaç şekilde yerleştirebilirsiniz dilerseniz. Çamaşır makinesinin kapağını görünmeyecek şekilde 60 cm derinliğinde bir dolap kapağı ile kamufle ederseniz çok daha şık ve temiz bir görsel elde edersiniz.

Önereceğimiz beyaz eşya yerleştirme formülüne göre; çamaşır makinesi altta – kurutma üstte, sağında termosifon olabilir ve dilerseniz her bir ürün için dolap kapağı yaptırabilirsiniz. Dilerseniz bu kapaklar yekpare dolap kapağı olabileceği gibi tekil de olabilir. Dilerseniz boydan boya olan bu kapağın içinde; ütü masası, deterjan gibi ürünleri de saklayabilirsiniz.

Banyo Ve Malzeme Dolapları

Banyonuzda İllaki dolap olsun istiyorsanız aynanın karşısına mini bir dolap yaptırabilirsiniz. Bu; 2.50 -60cm yüksekliklerinde kapı üzerinde konuçlanan asma bir raf ya da dolap olabilir örneğin.  Dilerseniz lavabo ayağının üzerine de raflar yapabilirsiniz. (aksesuar koymak için) Son olarak klozetin sağ ve sol kısmına 22 cm derinliğinde şampuan dolabı yaparak banyonuzdaki tüm ölü mekanları da değerlendirmiş olacaksınız. Bu içeriğimizde de sizlere Banyo Nasıl Yerleştirilir konusundan söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.