En Güzel Fayans Modelleri ile döşenmiş bir banyo ya da mutfak, içeri girdiğiniz anda sizi ışıl ışıl karşılayacak bir tablo gibidir adeta. Zira fayanslar, banyo – mutfakları parlatan, bu alanları şık- ışıltılı ve ayrıca renkli gösteren en özel unsurlardır. Elbette her alanda olduğu gibi banyoda da ahenkli bir armoni olmalı ve uyum yakalanmalı. Ama bu konuda dekoratörlerin önerisi uyumu gözetirken yer ve duvarlarda farklı fayans ve karolar kullanmak yönünde.

Fayans Seçerken Bilmeniz Gerekenler

Patchwork Fayans
Modelleri

Elbette her dekorasyon öğesinde olduğu gibi fayans seçerken de dikkat etmeniz ve bilmeniz gereken bazı şeyler var. Örneğin parlak yüzeyli fayanslar çizilmelere karşı daha hassas üretiliyor. Bu yüzden parlak karoları sadece duvarlarda kullanmanızı öneririz. Özellikle duvar fayanslarında bu tür ürünlerin kullanılması daha doğru bir tercih olacaktır. Zeminde ise daha mat ürünlere yer vermenizi öneririz. Günümüzde duvar fayansları ve yer karoları birbirine uyumlu kombinler halinde üretildiğinden En Güzel Fayans Modelleri konusunda zorluk çekmeden seçim yapabilirsiniz.

Banyo Ve Mutfaklarda Doğru Fayans Seçimi    

Varaklı Fayans Modelleri

Fayans seçerken her şeyden önce banyonuzun ebadını ve tasarım şeklini göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin küçük banyolarda daha parlak, aydınlık renklerde ve minimal boyutlardaki seramikleri seçmelisiniz. Büyük banyolarda ise renk seçiminde daha özgürken büyük boyutlara yönelebilirsiniz.

Renkli Fayans Modelleri

Ama bunun dışında fayans seçerken herkesin gözden kaçırdığı bir şey var ki o da seçilen ürünün etiketinin saklanması. Zira üretici firmalar zaman içinde aynı ürünü tekrar tekrar üretmemekte ve ürünün devamlılığı gerektiğinde (zamanla fayans kırılması, aşınması ya da restorasyon gerektiren durumlarda)  renk ebat gibi konularda zorlanmalar yaşanmakta. Tersi tamir gerektiren durumlarda üretici fason üretimi durdurduğunda En Güzel Fayans Modelleri gibi ürünlerin devamını bulamayabilirsiniz.

Fayans Montajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Retro Fayans Modelleri

Ayrıca seçtiğiniz fayans modelleri; desen, renk ve dekoratif duruşu ile mutlaka kaliteli bir işçilikle üretilmiş olmalıdır. Bu yüzden beğendiğiniz desen ve renkteki ürünü mutlaka güvendiğiniz bir firmadan temin etmenizi öneririz.  Yine işçilik konusunda da kaliteli uyarlamaya sahip bir ustayı seçmek atmanız gereken adımlar arasında yer alıyor.

Örneğin ıslak zemin ve duvarların doğru terazilenmemesi, fayansların doğru şekilde yapıştırılması simetrik bir görsel açısından özen isteyen işlemlerdendir. Ya da yanlış derz seçimi ve uygulaması En Güzel Fayans Modelleri konusunda bir süre sonra derz aralarından su sızdırma problemlerine ve dolayısıyla da ciddi maddi kayıplara sebep olabilir.

Modern Metal Fayans Modelleri
En Güzel Fayans Modelleri; Metal Fayans

Günümüzde her ne kadar büyük büyük annelerimizin ya da babaannelerimizin evlerinde gördüğümüz Retro ya da vintage fayans modellerinin en güzelini bulabiliyorken gelişen teknoloji sayesinde en innovatif fayans modellerini bile bulabiliyoruz. Örneğin bunlardan biri de metalik fayans modelleridir. Metalik fayans modelleri, modern evlerin banyoları için son derece uyumlu olan ürünlerdendir. Dekoratif 2020 fayans modelleri arasında yer alan metal fayanslar son derece şık bir görsele ve innovatif tonlarda şıklığa sahip ürünlerdendir.

Baskılı Fayans Modelleri

Teknolojinin gelişmesi evlerimizde türlü türlü ve farklı farklı uygulamalara da kapı aralıyor. Söz gelimi istediğiniz resimleri baskılattırdığınız fayans modelleri ile banyo ve mutfaklarınızda kendinize farklı bir dünya yaratabilirsiniz.

Küçük Banyolara Nasıl Fayans Seçilir?

Şayet banyonuz küçükse daha  ufak ölçülerde ve açık renkli modelleri tercih etmelisiniz ki koyu renklerle zaten ufak olan banyonuz boğulmasın. Bu içeriğimizde de sizlere En Güzel Fayans Modelleri nden söz ettik.

Beyaz Retro Fayans Modelleri

Mermer Fayans Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.