Banyolarda duşmu küvetmi kullanılmalı sorusu sizin de kafanızı kurcalayan bir probleme dönüşebilir. Evlerin banyolarında duş mu yoksa küvet mi seçilecek bu konu farklı tartışmalara neden olan bir konu olmuştur.  Ev dekorasyonu yaparken belki de en çok zorlanılan bölüm banyolar olmaktadır. Bu bölümde en önemli detay ise küvet mi yoksa duş mu tercih edileceğidir.

Banyolarda Neden Küvet Tercih Edilmelidir?

Küvetler duşlarla kıyaslandığında konforlu ve şık olan yıkanma alanlarındandır. Birbirinden çok farklı konsept, ebat ve tasarımlarda değişik niteliklerde küvet çeşitleri bulabilirsiniz.

Örneğin içinde dinlendirici köpükleri, farklı aromalı yağları kullanabileceğiniz jakuzi özellikli ılık su ile tamamen doldurulmuş küvet modellerinde uzanarak günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Bu konuda ılık su terapisinin romatizmal ve ağrılı hastalıklara iyi geldiği her kes tarafından bilinmektedir. Yine bebeklerin ve çocukların rahatça yıkanabilmesi açısından küvet modelleri ideal aksamlardandır.

Ayrıca bazı küvet fiyatları da birçok duşa kabin modeline göre daha ucuz etiketlerde olabiliyor. Sonuç olarak banyonuzda küveti doldurarak keyif yapacak bir alan ve biraz da zamanınız varsa kendinizi çok şanslı sayabilirsiniz.

Banyolarda Neden Duşa Kabin Tercih Edilmeli?

Şayet banyonuzda yer sıkıntısı yaşıyorsanız mutlaka yıkanma alanı olarak duş seçeneklerini incelemeniz gerekir. Zira duşa kabin modelleri küvetlerle kıyaslandığında daha az yer kaplar. Ayrıca daha az su harcandığından daha ekonomiktir. 

Temizlik açısından küvetle kıyaslandığında daha kolay temizlenmektedir. Duş çeşitleri hem kullanım, hem de temizlik açısından küvetlere göre her zaman daha pratik kullanımlıdır. Buzlu camlara ya da desenli camlara sahip olan modelleri de banyolara şıklık katmaktadır.  

Ayrıca farklı duş başlığı çeşitleri sayesinde tıpkı küvetlerde olduğu gibi farklı masaj tekniği uygulamalarından yararlanabilir ve kendinizi yağmurun, şelalenin altında gibi hissedebilirsiniz. Bu gibi uygulamalar için lüks duş çeşitlerini inceleyebilrisiniz.

Yerden yüksek olan mono-blok duş tekneleri ise çocukların yıkanması konusunda uyun ve emniyetli modellerdendir.  Duş ve küvet modellerinin kendine göre eksi ve artıları bulunabiliyorken burada asıl önemli olan sizin kişisel tercihlerinizdir. Bu içeriğimizde de sizlere Banyolarda duşmu küvetmi konusundan söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.