Bekar bir erkeğin evi her zaman arayışlarına özel olarak hizmet eden konforlarda, nitelik ve işlevsellikte olmalıdır. Bu da kolay toparlanabilen konforlu ve aynı zamanda da stil sahibi bir ev demektir. Örneğin hobilerinizi vurgulayan maskulen bir ev, bekar bir erkek için hiç de fena dokunuşlara sahip olmayan bir ev demektir. Örneğin yaptığınız sporu vurgulayan objeler ya da panolar, farklı kadın posterleri sizin için bekar evinizde bir ilham kaynağı olabilir. Yanı sıra evinizde aksesuar olarak o güne dek kazandığınız kupa, madalya gibi ödüllerinizi ve çocukluk + gençlik fotonuzu sergileyebilirsiniz. Bekar bir erkekseniz evinizde modern aydınlatmalardan çıplak ampulleri, led lamba türevlerini, sarkıt ampulleri ya da halojenleri kullanmanızı öneririz. Ayrıca Elektronik cihazlarınızdan olan tv, DVD ve oyun konsolları gibi elektronik ve eğlenceli cihazları çıplak gözle görülebilecek bir yerde ulu orta  toparlayarak da sergileyebilirsiniz.Ayrıca arkanızdan eşya toplayacak birileri olmayacağından bol bol eşyalarınızı organize edecek olan dolap satın almanızı öneririz. Ek olarak evinizde çamaşırhane tarzında dağınıklığınızı göstermeyecek olan ve kirlilerinizi veya ütülenecekleri tutabileceğiniz bir depo alanı geliştirmenizi de öneririz.Duvarlarınızda nötr renkler birlikte kullanabileceğiniz kontrast renkleri ve cesur renkli mobilyaları bir arada kullanabilirsiniz. Yine duvarlarınızda sanat eserlerinden Retro tablolara ya da karikatür panolarına kadar stilinize uygun her şeye yer verebilirsiniz.

Evinizde gereksiz kalabalıktan kaçınırken oturma odanız içinde mutlaka nitelikli, kaliteli ve rahat bir koltuk seçin. Bu alanı hem dinlenmek, hem de misafirlerinizi ağırlamak için kullanabilirsiniz. Kalan noktalarda ise açılır – kapanır modüler olan  pratik, inovatif ve çok fonksiyonlu mobilyalar kullanmanızı tavsiye ederiz.

Maskulenlikte abartıya kaçmak istiyorsanız koyu renkleri kullanabilirsiniz ama aşırı koyu renkler ortamları boğar unutmayın. Eğer mekânınız küçükse koyu renkler yerine açık renkleri öneririz. Yine duvarları hareketlendirmek için tuğla ve doğal taş gibi görsellerden yararlanabilirsiniz. Yine metre kareniz müsaitse kendinize bir hobi alanı olarak; bilardo masası, mini basketbol potası, satranç bölümü gibi yerler ayarlayabilirsiniz.

Yanı sıra kitap ve dergilerinizi yerleştirmek için duvarlara raflar asarak evlerinizde entelektüel köşeler yaratabilirsiniz. Bakımı kolay sukulent tarzındaki bitkileri tercih ederek evinize canlı enerjiler getirebilir ve ortamınızı bitkilerle hareketlendirebilirsiniz. Yine sürekli lekelerle uğraşmamak için çok açık renkli kumaşlı mobilyaları tercih etmeyin. Koyu lake masif mobilyaların ise çok toz gösterdiğini unutmamalısınız.

Ayrıca hiçbir alandan mahrum kalmamış ve kaliteli artı kendi tarzını konuşturan bir ev için daire tasarımınıza modern bir yemek masasını  da dahil edebilirsiniz. Böylelikle karma ve aynı anda da pratik stillerle donanmış sığınak tadında bir bekar evine sahip olmuş olacaksınız.

Stüdyo dairede yaşıyorsanız alanınızı ekonomik kullanmalısınız. TV ünitesi + hoş renkte seçilmiş geniş bir L kanepe sizin işinizi görecektir.  Dağınıklık giderici niteliklerde tv izlerken ya da kitap okurken  kahve fincanınızı, özel eşyalarınızı, telinizi ya da kumandayı koyabileceğiniz mini bir sehpa da fena olmaz hani.  Yine ortamı arkadaşlarınız için hazırladığınız yumuşak puflarla ya da armut koltuklarla da güzelleştirebilirsiniz.

Dilerseniz ve gustonuz yatkınsa bekar evinize endüstüriyel tarzı da taşıyabilirsiniz ki son dönemde bu tarz dairelere Loft daireler deniyor. Örneğin deri bir koltuk, bölücü olarak kullanabileceğiniz bir kitaplık, aksesuarlarda kullandığınız metalik soğukluğu, tavandan sarkan sarkıt stilindeki çıplak aydınlatmalar bu tarz bir daire için gereken baş yapıtlardandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.