Dekorasyonda En Uyumlu Renkler hangileridir bilmecesine cevap arayanlardansanız sizin için hazırladığımız bu içeriği değerlendirebilirsiniz. Her ne kadar giysi kombinasyonunda ilk baktığımız şey renk uyumu ise ev dekorasyonu konusunda da size bu konuda ilham verecek renk kombinasyonlarına yönelebilirsiniz.

Sarı-Yeşil-Kırmızı Üçlemesi

Sarı, yeşil ve kırmızı renkleri birbirlerinin birleşimlerinden doğan ve doğada yer alan en uyumlu renklerdendir. Bunu bahar aylarında ağaçlara ve toprağın üzerine düşmüş olan sarı, kızarmış ve yeşermekte olan yaprak karmasına bakarak da en iyi şekilde anlayabilirsiniz. Önerdiğimiz bu renkleri özellikle de pastel ve soft tonlarda seçerseniz birleşim asla göz yormayacaktır.

Mavi – Beyaz Karması

Mavi beyaz karması belki de siyah ve beyazdan sonra bu dünyada önde gelen en asil renk karışımlarından biri. Özellikle de eski mozaik denemelerine baktığınızda ya da marin dekorasyon efektlerini takip ettiğinizde bu ikilemeye sıklıkla rastlayabilirsiniz.

Bej – Ada çayı-Sarı Tonları

Ada çayı bu günlerde dekorasyon alanlarında oldukça ön planda olan renklerden. Hele hele de bebek sarısı, donuk gri, bebe mavisi ya da renklerin rengi nötr bej tonları ile harmanlandığında odalarda harika duruyor. Dekorasyonda 3 renkten fazlası risk taşısa da bu hayali renkleri kullanarak evlerinizde harika bir karmaya yer verebilirsiniz.

Pudra-Antrasit-Lacivert-Toprak Tonları Karmaları

Antrasit gibi koyu gri veya kömür tonlarından evleri boğan renkler olmalarından ötürü her zaman korkulmuştur dekorasyon adına. Fakat bu ağır renkleri pudra tonları ile kombinlediğinizde tüm ağırlıkları yok olurken pudra tonlarının aydınlık huzmesi eşliğinde mahirce meç edebilirsiniz onları.

Mint Ve Tuğra Rengi Tonları

Mint ve toprak tonları doğadaki deniz ile toprağın buluşması gibidir adeta. Dilerseniz doğadaki bu muhteşem miksi evlerinize taşıyabilirsiniz.

Gri- Bej

Gri ve bej tonlarının buluşması dekorasyonda adeta bir aydınlanma gibidir. Zira siyahın ve toprak tonunun en açığı olan bu iki renk, doğanın var oluşundan beri varlığını sürdürüyor. Dilerseniz araya elikçi renkleri katarak ya da salt bir birliktelikte evlerinizde bu iki rengi de kullanabilirsiniz.

Pudra Pembe- Mavi Ve Gri

Bu renkleri kullanarak eviniz ne kadar küçük ya da mobilyanız fazla olsa da en göz yormayan evi yaratabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Mavi Ve Gri Bileşeni

İç ferahlatan ve serinlik katan mavi, dünyanın en iyi eşlikçisi gri ile buluştuğunda sizi hiç üzmeyecek olan bir ikiliye dönüşecektir.

Sarı- Gri- Mavi Üçlemesi

Burada da gördüğünüz gibi 5 rengi bir arada kullanmak istiyorsanız yukarıda gördüğünüz hafif ve eşlikçi renkleri miksleyebilirsiniz.. Zira bu soft renklerin karması sizin için bir dekorasyon tehlikesin ya da faciası yaratmayacaktır. Bu içeriğimizde de sizlere Dekorasyonda En Uyumlu Renkler den söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.