En Güzel Bahçe Yolu sizin evinizin bahçesinde olsun isterseniz bizi izlemeye devam edin… Bahçelerden sıkça söz eder olduk zira her zaman vurguladığımız gibi yaz mevsiminde bahçeler evlerimizden daha çok kullandığımız alanlara dönüşüyor. Elbette bahçe tasarımına düşkünseniz belki de koca bir yaz boyunca yaşadığınız sokaktaki en güzel bahçeli ev sizin olacak ve bu güzel bahçede keyifli bir yaz süreceksiniz demektir. Çünkü siz bahçenize ne kadar güzel bakarsanız o da size bir o kadar keyifli ortamlar sunar. Eh haliyle bakımlı bir bahçe de girişinden belli olur. O halde gelin birbirinden orijinal ve sıra dışı bahçe girişlerine artı bahçe yolu tasarımlarına hep birlikte bakalım.

Bahçelerinizin girişlerinde ve devamındaki yolda döşediğiniz taşları simetrik ve peşi sıra istifler halinde dizmek zorunda değilsiniz. Görseldeki gibi asimetrik şekillerde çimenlerin üzerine bıraktığınız adım taşları görsel olarak çok daha şık ve albenili duracaktır.

Yine son zamanlarda bahçe yollarında tercih edilen bir diğer materyal de ahşap tahtalar. Kimi zaman epoksi gibi malzemelerle de desteklenerek suya ve ısıya dayanıklı hale getirilen tahta zeminleri daha doğal görünmesini istediğiniz doğal park tarzında tasarlanmış bahçelerinizde kullanabilirsiniz.

Ufak bir bahçeniz varsa ve girişinde de yol yerine merdiven bulunuyorsa hemen basamak kenarlarına küpler dolusu çiçekler yerleştirin. Bu ifade kimi zaman metrelerce uzunluğundaki bahçe yollarından çok daha sempatik, şirin ve sıcak duracaktır.

Kimi zaman bahçe girişlerinde ve devamındaki bahçe yolunda adım taşlarına ya da çakıl taşlarına dahi gerek duyulmaz. Dilerseniz siz de tıpkı bu görselde olduğu gibi halı softluğundaki çimenlerle kaplı bahçe yolunu sadece aydınlatmalarla detaylandırabilirsiniz.

Hem taşlarla hem de çimlerle mikslenerek bezenmiş olan bahçe yolları ise birçok kişinin bahçelerinde tercih etiği seçeneklerdendir. Bu tarz bir giriş yolunu dilerseniz siz de görselde bulunan ahşap bir çiçek arabasıyla bile renklendirebilirsiniz.

Labutları andıran bu sade aydınlatmalar ise buradaki bahçeye yalın ve şık bir giriş – yol havası kazandırmış.

Kimilerine göre ise bahçe girişlerini sadece çiçeklerle bezemek ve coşku içinde bir karşılama alanı yaratmak en iyi fikirlerden. Tıpkı burada gördüğünüz gibi.

Bahçelerinizin girişlerini ya da eve açılan bahçe yolunu ezber bozan detaylarla da bezeyebilirsiniz. Burada gördüğünüz tüm örnekler DIY ürünleri ve insanlar kendi elleriyle her birini büyük bir özenle oluşturmuş. Gördüğünüz kimi çiçek tarhı araba lastiklerinden, kimileri ise ağaç kütüklerinden oluşturulmuş.

Bahçelerinizin girişinin hemen yanına bu gibi orijinal çiçek arabaları yerleştirdiğinizde daha girişinizde bile tüm konuları aklı kalacaktır.

Ar arda ve gayet sıradan biçimde dümdüz dizilmiş aralıksız adım taşları gördüğünüz gibi bu bahçede giriş ve yolun devamında konukları yalın ama bir o kadar da huzurlu bir oturma alanına çıkarıyor.

Bahçe heykelleri kimi zaman o kadar çok şey ifade eder ki başka hiç bir şey kullanmaya gerek kalmaz. Hatta çiçeklere bile… Burada gördüğünüz bahçe yoluna dizilmiş olan karşılama ekibi ise şirin kaplumbağa heykellerinden oluşuyor:)))

Bahçe girişlerinde ve avlu niteliğindeki eve açılan mini boşluklarda sadece yeşil ve beyaz kır çiçekleri mixini tercih edenlerin sayısı ise hiç de az değil.

Kimi insanlar ise merkezden etrafa dağılmış olan kaynak taşları ile çimen miksini kullanıyor girişlerde. Ortada ise bahçenin yıldızı olarak bir heykel tercih edilmiş. Gördüğünüz bunun dışındaki her şey sap sade.

Burada ise daha çok yeşil çimen az miktarlarda adım taşı miksinin yanı sıra renkli çiçeklerin görselinden faydalanılmış.

Bahçe girişlerinizde hiç bir şey yapamıyorsanız kaynağından boşalmışçasına akan bir su misali borulardan ya da küplerden fışkırarak etrafa yayılmış akıcı çiçek görselinden yararlanabilirsiniz.

Burada gördüğünüz sevimli yaratıklar sadece büyük ve küçük saksılar kullanılarak yapılmış. Ve biraz da boya elbette. Dilerseniz siz de son derece ucuz olan bu malzemelerden böylesine sempatik bir karşılama ekibi yaratabilirsiniz bahçeleriniz için.

Ve burada da dev kaynak taşlarından tasarlanmış bir giriş ve devamında genişçe bir bahçe yolu görmekteyiz. Taşların arasında kullanılmış renkli derz dolgular ise gözden kaçmıyor. Karşılama ekibinin yıldızı olaraksa laleler ve lale formundaki lambalar tercih edilmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.