Çamaşır makinesi dolabı günümüzde bir lüks olmaktan çıkarak bir ihtiyaca dönüştü adeta. Banyolarda görüntü kirliliğine son vererek görsel bir düzen oluşturan bu unsurlar kullanım kolaylığı da sağlayarak şık ve fonksiyonel bir uyum oluşturuyor. Peki çamaşır makinesi dolabı seçerken neye dikkat etmeli? Öncelikle banyonuzun metrekaresine uygun olmalı. Bildiğimiz üzere günümüzde apartman dairelerinde metrekare hesabı gittikçe küçüldü. Böylelikle de çamaşırhane bölümü evlerde yer almıyor. Sonuç olarak pek az evde bir çamaşır odası var ve çamaşır makineleri genellikle banyolarda kullanılıyor. Hatta teknolojinin gelişmesiyle üstün bir kolaylık olan çamaşır makinesi artı kurutma makinesi de banyoda asli görevini gerçekleştirmek üzere bir arada bulunduruluyor.

Çamaşır yıkarken sırasıyla gerçekleştirilen işlemlerden olan;

1 – çamaşırları renk ve cinsine göre ayırmak,

2 – bu ürünlerin her birini uygun ayarlarda yıkamak

3 – çamaşırları kurutmak

da gündelik işlemlerden biri olarak zaman alıyor. Dolayısıyla da çamaşır ve kurutma makineleri banyoda önemli bir alan kaplıyor. Sonuç olaraksa banyo dekorasyon fikirleri ile bu ikili oldukça şık bir halde yer alabiliyor artık banyolarımızda.

Makine Dolabı Seçmeden Önce

Çamaşır makinesi dolabı modeli seçerken öncelikle tesisatı gözden geçirmekte yarar var. Tesisata ait ayrıntıları ve ölçüleri doğru almanız gerek. Sonrasında makine dolabını hazır alabileceğiniz gibi malzeme ve renk olarak marangoza siparişle de yaptırabilirsiniz. Tüm bunlara ilaveten malzemenin suya ve sıcağa dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz.

İnce Uzun Bir Banyonu Varsa

Çamaşır Makinesi Dolabı

Eğer ince ve uzun bir banyonuz varsa yukarıdaki görseldeki gibi bir konuçlandırma yapabilirsiniz örneğin. Çamaşır ve kurutma makinesi için bu tarz bir dolap yaptırabilirsiniz. Böylelikle bu ikili banyonuzda görsel bir kirlilik yaratmaz ve makineleriniz ankastre stilde düzgün bir detaya dönüşebilir.

Eğer Banyonuz Ufaksa

Eğer banyonuz ufaksa yukarıdaki gibi daha kübik olan çamaşır makinesi dolabı modellerine yönelebilirsiniz. Küçük bir hatırlatma olarak çamaşır makinesi dolabı modellerinde işlevsel çözümlerden olan deterjan, yumuşatıcı, kirli çamaşırların depolanma bölümü gibi detaylara da yer verebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Kapı ile Ayrılmış Çamaşır Makinesi Dolabı Bölümleri

Gördüğünüz gibi yukarıdaki örnekte çamaşır makinesi bölümü bir kapı ile ayrılmış ve böylelikle ayrı bir bölüm oluşturulmuş. Dilerseniz bu gibi çamaşır odası kıvamında bir reyon da yaratabilirsiniz banyonuzda.

Aynı şekilde aşağıdaki iki örnekte de ayrı bir bölmelerle banyodan müstakil olarak çamaşır odaları oluşturulmuş.

Antre Veya Hol Bitimi İçin Örnekler

Eğer banyonuz çok küçükse ve çamaşır makinesi için hiç yeriniz yoksa antredeki kapı girişinin hemen ardında ya da koridorun sonunda işlevsel bölümler yaratabilirsiniz. Gördüğünüz gibi yukarıdaki görseller koridor sonu ya da antre için çamaşır makinesine özel bölümlerden ibaret fotoğraflar. Elbette bu söz konusu olan bölüm için ayrı bir tesisat ekletmeniz gerekecektir.

Yukarda ise banyo kapısından farksız şekilde bir kapı gibi görünen bölümün ardında oluşturulan bir çamaşır makinesi dolabı örneği görüyoruz. Bu içeriğimizde de sizlere işlevsel ve şık Çamaşır makinesi dolabı örneklerinden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.