Örme paspas modelleri ile evlerinize renk katın… Evlerimizde halılar kadar severek kullandığımız bir ürün daha var ki o da paspas modelleri. Fakat paspas modellerini hazır tekstil ürünü olarak aldığımız kadar el emeği göz nuru şeklinde örerek evlerimizde sergilemekten daha büyük gurur duyduğumuz da bir gerçek.

İnsanın kendi elleriyle emek vererek oluşturduğu bir ürün hiçbir zaman hazır alınan bir obje ile karşılaştırılamaz elbette.  

El Örgüsü Paspas Modelleri Nerede Kullanılır?

El örgüsü paspas modellerini isterseniz tuvalet ve banyoda yerde, kapı eşiklerinde, mutfakların zemininde, antre, holde ve boş bulduğunuz her zeminde kullanabilirsiniz. El örgüsü pas pas modellerinin görselleri, renkleri, desenleri farklı olduğu kadar elbette yarattığı dokularla iplikleri de değişik niteliklerde seçilebiliyor. Örneğin bunlar sakallı ipler, polyester ip türleri, yün ipler, pamuklu – coton ipler veya şönil iplerden örülebiliyor.

Dolayısıyla da şiş ebatları ve farklı ip türleri kullanıldığında her örgü paspas modeli birbirinden farklı oluyor. Yanı sıra pas paslar iki uyumlu rengin birleşmesiyle monokrom tarzlarda örülebilindiği gibi çok renkli iplerle de color full tarzda örülebiliyor.

Tığ İşi Paspas Modelleri

Tüm bunlara ek olarak şiş örgü tekniklerinin dışında tığ kullanarak da tığ oyası ile işlenmiş paspas modelleri tasarlayabilirsiniz.

Tığ örgüsü paspas modelleri diğerleri ile kıyaslandığında her zaman daha zarif ve şık durmakta.

Renklerden ise; gri, bej, kemik renkleri, krem, pudra tonları öne çıkan renkler olmakta.

Paspas Dışında Ev Dekorasyonu İçin Neler Örülebilir?

El örgüsü teknikleri ile paspaslar örebileceğiniz gibi modellere bakarak halı, kırlent, bebek battaniyesi modelleri, çerçeve kaplama, örgü puf modelleri, örgü sepet modelleri örnekleri bile çıkararak örebilirsiniz. Zira internette her gün birbirinden güzel modeller su yüzüne çıkıyor. Örneğin Meksika kafatası paspas modeli de bunlardan biri. Buradaki kafatası motifi hayatı sembolize ediyor söz gelimi.

Ellerinizle ördüğünüz paspas modellerinde kullandığınız doğa yeşili renklerle çimenleri ayakların altına serebileceğiniz gibi maviyle gökyüzünün güzelliği çocuklarınızın odasına kadar taşıyabilir hatta güneşin en güzel sarı tonlarını antrelerinize dahi taşıyabilirsiniz.

Yuvarlak, kare, dikdörtgen, altıgen formlarda düz ya da motifli paspasları evlerinizde dekor amaçlı kullanabilirsiniz. Bu içeriğimizde de sizlere en güzel Örme paspas modellerinden söz ettik. Ek olarak salon ve odalarınızda her daim kullandığınız ve yüz akı niteliğinde sergilediğiniz tertemiz halılarınızı koruma altına alacak birbirinden şık Welsoft halı örtüsü modellerini incelemeden geçmemenizi öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.