Bahçe ve balkon zamanı geldi geliyor derken tam da içindeyiz. Eğer siz de tam bir açık hava sevdalısıysanız bu gün size önereceğimiz bahçe peyzaj stillerinden ilham alarak yararlanabilirsiniz. Bahçe peyzajı konusu ise akla hayale sığmayan fikirler içeriyor ve sınır tanımıyor adeta.  Örneğin bu konuda sadece çiçekleri akla getirmeyin. Elbette bahçelerinizde sayısız renk ve çeşitte çiçekli – çiçeksiz yeşil bitkilerden yararlanabilirsiniz. Ama bahçelerinizde çakılları, kiremitleri, küpleri hatta evinizde kullanmadığınız atıl haldeki oturma ünitelerini dahi kullanabilirsiniz. Bu konuda hayal gücünüz sınır tanımamalı. Altta yer alan görsellerden değişik ilhamlar alabilirsiniz örneğin.

Örneğin hemen evinizin dış cephe duvarında yer alan boşlukları bu tarz çiçeklendirmeler ve taşlarla doldurabilirsiniz.

Yine teraslarınızı büyük çiçek saksılarına ve kadehlerine yerleştirdiğiniz çiçekliklerle dekore edebilir ve görselde gördüğünüz şekilde natürel biçimde ışıklandırabilirsiniz.

Bu çiçek formundaki taşları oluşturmanız için hiç para ödemenize dahi gerek yok. Sadece topladığınız taşları toprağa bitişik şekilde gördüğünüz formda bırakmanız yeterli.

Resimde gördüğünüz taştan oturma koltuğu, bahçeleriniz için hem dekoratif, hem de konforlu olabilir.

Dev taşlarla bahçelerinizde bu tarz modern ve cool görsellere imza atabilirsiniz.

Petunyalar, pahada hafif görsel de ise zengin görüntüler yaratan parlak renkli çiçeklerdendir. Siz de bu tarz saksılarla petunyalarınızı teras ya da balkon kolonlarına sardırarak hoş görüntüler yaratabilirsiniz.

Küplerden taşarak dökülen bu yabani kır çiçekleri ise bahçelerinizde su yerine bir çiçek şelalesi yaratabilmeniz için yeterli.

Bahçelerinizdeki ağaç diplerini ölü alanlar sanmayın. Saksılara yerleştirdiğiniz küçük çiçek ve bitkilerle bu noktaları bile şenlendirebilirsiniz.

İşte boyadığınız saksılarla yaratabileceğiniz bahçe mantarları. Bu aksesuarlar çok şirin ve neşeli.

Yine kayaların aralarına yerleştirdiğiniz muhtelif çiçeklerle de bahçelerinizin dilediğiniz bölümlerinde çiçek tarhları yaratabilirsiniz.

Dilerseniz bahçe duvarlarınızı bu şekilde renklendirebilirsiniz.

İşte bahçeleriniz için şimşirleri budayarak tasarlayabileceğiniz bitkiden oluşturulmuş harika koltuklar.

Mini aksesuarlar ve bitkilerle donatılmış bitki kadehleri.

Bahçe ve yol kebarları için Ortanca ve çakıl miksinden harika tasarımlar.

Sukulent bitkilerden tasarlanmış harika bir sandalye saksı çalışması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.