En Güzel Salon Perdesi Modelleri ile karşınızdayız. Ev dekorasyonunda perdesiz bir ev çıplak tabir edilirken kötü ya da dekorasyona uyumsuz seçilmiş bir perde ise daima en kusurlu obje olarak göze batar. Perdeler, bir evin sadece kusurlarını kapamakla kalmaz öte yandan yaşam alanlarının ambiyanslarını da en iyi hale bürümektedir. Özellikle de salon perde modelleri seçimi çok önemlidir ki bu noktada mobilyaya olan uyum, tarz, kumaş ve dikiş kalitesi öne gelenlerdendir.

Gupürlü Tül Perdelerle Uyumlu Bol Pileli Salon Fon Perdesi

Gupürlü tül perdeler, kabartmalı dantel niteliğindeki görselleri ile her zaman salonlara özel bir duruş kazandırır. Salonun daha güzel bir havaya bürünmesi için bu tarz zengin bir tül eşliğinde bol pileli ağır renk tonlarına sahip olan kalın perdeleri de tercih edebilirsiniz. Yanı sıra böyle bir görseli uyumlu niteliklerdeki ufak yastıklarla da destekleyebilirsiniz.

Geometrik Desen Perde Modelleri

Geometrik desenli oturma odası ya da salon perde modelleri daha ziyade sportif ve modern tarzlarla birlikte tercih ediliyor. Öte yandan son dönemde tekstil alanında geometrik desen modasının da ön planda olduğunu hatırlatalım.

Klasik Kadife Perde Modelleri

Klasik bir salon yaratmak isteyenler ise klasik ve ölümsüz perde modellerinden pencerelerde çok zengin duran kadife perdeleri tercih edebilir. Yere kadar uzayan tüller eşliğindeki kadife, saten, ipek perdeler kesinlikle salonunuza ayrı bir hava kazandıracaktır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta duvar boyaları, halı ve döşeme kumaşlarındaki renk tonuna özen göstermek ve ortamda kasvetli bir hava yaratmamak olmalıdır.

Desenli Perde Modelleri

Desenli perde modellerini yine renk ve motiflerin tarzına göre farklı stildeki dekorasyonlarda tercih edebilirsiniz. Örneğin Osmanlı motifleri ile süslü bu perde modeli yine Osmanlı stilindeki bir salonla çok uyumlu olacaktır.

Aynı şekilde aşağıdaki damask desenli perde modeli de klasik dekorasyonlu salonların camlarında kullanılabilir.

Aşağıda gördüğünüz saten dokulu perde modelini ise klasik, avangard, rustik, eklektik gibi birçok karma ve ağır tarzla birlikte kullanabilirsiniz. Saten perdeler evinizde hafiflikleri ile ağırlık yaratmazken leke tutmazlık konusunda da sizi üzmeyecektir.

Yine aşağıda da minimalist, modern, country tarzlarla birlikte kullanılabilecek olan keten perde çeşitlerini görüyoruz.

Burada ise rustik perde asacağı ile birlikte keten perde ikilisi kombinlenmiş. Özellikle çiftlik evlerinde, yazlık evlerde, köy bağ evi, dağ evi , rustik ev tarzlarıyla bütünleşebilecek bu modeli de evlerinizde değerlendirebilirsiniz. Bu içeriğimizde de sizlere En Güzel Salon Perdesi Modelleri çeşitliliğinden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.