Günümüzde Yeni Gelin Ev Dekorasyonu Fikirleri sadece evlerin içinde sergilenmekle sınırlı kalmıyor aksine yeni gelinler şimdilerde ev dekorasyonlarını sosyal medya hesaplarından da paylaşıyor.
Yeni gelin adayıysanız ve bu kıyasıya rekabet içinde ben de varım diyorsanız sizlere önereceğimiz en güzel yeni gelin ev dekorasyon fikirleri mizden yararlanabilirsiniz. Tv programlarına kadar taşınan gelin evi tasarımları nasıl olmalı, bilinmesi ve dikkat edilmesi gerekenler neler, gelin birlikte konuya mercek tutalım…

En Şık Gelin Evi Nasıl Tasarlanır?

Gelinler için misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak, konukları dillere destan şıklıkta ve kusursuz bir ev dekorasyonu ile karşılaştırmak,  sunum, mobilya- aksesuar kullanımı çok önemlidir.  O halde çarpıcı ve dikkat çekici bir gelin evi dekorasyonu nasıl yapılır işte size adım adım fikirler ve öneriler…

Öncelikle evlerinizde çağdaş mı, klasik mi, rustik mi, romantik mi, Retro bir tasarım mı sergileyeceksiniz buna karar vermenizi öneririz. Günümüzde yeni gelinler en çok modern, romantik – klasik ya da country ev dekorasyonundan yararlanıyor.

Stil ve tarz konusunda karar verdikten sonra avizeler konusuna geçtiğinizde evlerinizi en iyi şekilde aydınlatan ve aydınlık görüntüler veren ürünlere yönelmenizi öneririz. Yanı sıra köşe ve kenarlara aplik ya da abajur tarzı dinlendirici ve yardımcı ek ürünler yerleştirmenizi öneririz.

Yine mobilya, aksesuar ve tekstil ürünlerinde renk uyumuna ve renk kontrastına dikkat etmelisiniz. Böylece kavram kargaşası yaratan ve göz yoran mekanlar oluşturmamış olursunuz. Tam tersine huzurlu, dinlendirici ve şık odalarınız olacaktır. Evinizi hangi stilde döşerseniz döşeyin modası geçmeyen her dekorasyon stiline eklenen yeni trendlerin olduğunu da sakın unutmayın. Araştırarak uyarladığınızda asla demode tasarımlar yaratmaz ve çağın gerisinde kalmamış olursunuz.

Gelin Evi Dekorasyonunda Renk Seçimi

Günümüzde yeni gelin evlerinde genellikle trend ve pastel renklerden; mavi, krem, su yeşili, gri, bej, beyaz, pembe gibi pudra renkleri kullanılıyor. Günümüzde karma yani eklektik stillerin ön plana çıkarıldığını hesaba katacak olursak tek bir renge takılı kalmamanızı ve renk uyumu konusunda iyi bir araştırma yaparak hoş kombiasyonlar yaratmanızı öneririz. Bu konuda baskın ve koyu tonları kullanmak cesaret ister. Fakat soft ve pastel renk kombinasyonları yaptığınızda daha sakin tasarımlar elde edebilirsiniz. Bu arada renk mixi konusunda 2 ya da 3 rengi aşmamanızı öneririz. Yanı sıra örneğin tekli bir koltuk – üçlü koltuk kombinlerini de karma stillerde farklı ve  trend modellerden tercih edebilirsiniz.

Varaklı mobilyalar, salonları debdebeli ve  daha gösterişli gösteren mobilyalardır. Çok şık ve gösterişli salon görselleri için varaklı klasik mobilyaları tercih edebilirsiniz. Bu içeriğimizde de sizlere
yeni gelin ev dekorasyon fikirleri nden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.