En İyi Duş Perdesi seçenekleriyle banyonuzun havasını değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Her şeyden önce duş perdeleri gerek renkleri, gerek tasarımları ve işlevsellikleriyle banyolara farklı karakterler kazandıran ürünlerdendir.  Özellikle duşakabin olmayan banyolarda duş esnasında suyun etrafa yayılmaması için duş perdesi banyolarda en ekonomik konforu sunar.  

En İyi Duş Perdesi

En İyi Duş Perdesi Seçimlerinizde Neye Dikkat Etmelisiniz?

Her şeyden önce duş perdesi seçerken su geçirmez malzemeden üretilen ve kolay monte edilebilen ürünleri seçmelisiniz. Borusu sayesinde boyu ve genişliği ayarlanabilen ve borulara kolayca takılabilen banyo perdeleri sizlere zahmetsizce kullanım imkanı sunar. Yıkandığında kolayca  sökülebilen bir banyo perdesi de bu açıdan ayrı bir konfor sunabilir. Bilhassa kir ve leke tutmayan duş perdesi modelleri sizi temizlik konusunda da hiç üzmeyecektir. Bu edenle özellikle duştan kısa bir süre sonra tamamen kuruyan ürünlere yönelmelisiniz. Yine yumuşak ve esnek dokulu ürünler hem banyolarınızda zengin bir duruş sergileyeceği gibi duş esnasında da sert dokusuyla sizi rahatsız etmez. Yine duş perdeleri kullanılacakları alana göre ister tek, ister çift kanatlı olarak seçilebilir.  

Farklı Duş Perdesi Desenleri 

Banyoların dekorasyonunu tamamlayan duş perdelerini dilerseniz düz renkteki formlarda ya da dilerseniz desenli formlarda seçebilirsiniz.  Bu konuda elbette ki kendinden desenli duş perdeleri daha dikkat çekici ürünler arasında yer almaktadır.

Eğer banyonuz modern tasarımlıysa yeni nesil ürünler arasında yer alan geometrik desenli,  pop-art desenli ya da dijital baskılı modelleri seçebilirsiniz. Ya da deniz – kumsal, şehir, uzay, doğal gibi temaları üzerinde taşıyan modelleri kullanabilirsiniz. Yine çiçek desenli  duş perdeleri ise banyolara sıcak bir hava katıyor. Kısacası banyonuzun konseptine göre farklı desen ve temalar taşıyan duş perdesi modellerine yönelebilirsiniz.

Duş Perdesi Nasıl Seçilir?

Öncelikle duş küvetinizin boyunu ölçmelisiniz. ( en – boy şeklinde genel duş perde ölçüleri 183 cm boyunda ve 183 cm enindedir) Yine kir tutmaması, dayanıklılık, hijyen ve uzun ömürlülük konusunda materyal seçimi de önemlidir. Polyester, sentetik, pamuklu kumaş modelleri materyal seçenekleri arasında yer alabilir.

Bu noktada sentetik kumaşlı duş perdeleri kir tutmayan ürünler arasında yer alabilmektedir. Pamuk kumaşlı duş perdeleri ise hijyen ve soft dokudadır fakat kiri kolaylıkla tutabilir. Ama endişelenmeyin zira bunun da çaresi var.

Bunun için plastik bir kaplama yani izolasyon ürünü seçerek ekleme yapabilirsiniz. Böylelikle pamuklu kumaştan seçtiğiniz ya da kendi ellerinizle tasarladığınız duş perdesini izole ederek su geçirmez bir form kazandırabilirsiniz. Bu içeriğimizde de sizlere En İyi Duş Perdesi konusundan söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.