En Şık boncuklu Kapı Modelleri başlıklı yazımızla karşınızdayız. Aksesuar olarak kullanılan yardımcı araçlardan belki de en şıkıdır boncuklar. Kimi zaman odadan odaya geçiş bölümlerinde güzel bir ayraç, bazen büyük bir salon içerisinde birden fazla kullanım alanı yaratmak için, kimi zaman da kapı perdesi olarak kullanılır. Hem şık, hem de işlevsel olan bu ekonomik yöntem ile siz de evlerinizi elegan ya da sempatik bir moda taşıyabilirsiniz.

Böylelikle düz bir duvar, sıradan bir kapı ya da tatsız bir oda en güzel haline kavuşabilir. Evlerimizde her zaman duvar paneli kullanmak zorunda değiliz mesela. Boncuk sıralarıyla bu işi pek ala da çözebiliriz. Yine ayırıcı separetörler de boncuklardan tasarlanabilir.

Yine salon ya da oda içerisinde bazı kısımları daha süslü bir hale getirmek için de süslü boncuklarla ayırabiliriz. Hele hele yazlık evlere çok yakışan bu salaş tarz, bohem sitildeki evlerin en güzel dokularından biridir bize soracak olursanız. Boncuklu kapılar yıllardır evlerin kapılarını süsleyen nostaljik bir aksesuar aslında ama günümüzde modern dokunuşlara sahip olan tarzları da var.

En Şık Boncuklu Kapı Modelleri ile Egzotik Tarzlar

Bazı boncuklu kapı dizimleri vardır ki bunlar ip perdelerden esinlenerek yapılmıştır ayrıca bu modeller oldukça da kullanışlıdır. Farkı ise ip perdeler, arkasını gösterir ve daha ziyade tek renklidir. Boncuk perdeler ise sık tasarımı ile ardını gölgeler.

Günümüzde modern nesil ev tasarımlarında mimari son derece küçük olduğundan bazı evlerde özellikle mutfakların (yer darlığından) kapıları bulunmuyor. Boncuk perde modelleri ise bu alanlar için biçilmiş kaftan… Örneğin direkt eve kapısı açılan stüdyo bir daireniz varsa kapı yerine hoş, süslü bir geçiş alanı yaratarak mutfağa geçişi ayırmak için bu noktada boncuklu perde kullanabilirsiniz. Böylelikle gelen giden herkes de mutfağınızı görmemiş olacaktır. Sonuç olarak evlerin mutfağı 7/24 derli toplu tutulabilen bir bölüm değil.

Tarz Tarz Boncuklu Kapı Tasarımı

Günümüzde tasarlanan boncuklu kapı perdesi modelleri bir çok çeşitten oluşuyor. Kullanım kolaylığı açısındansa farklı monte yöntemleri geliştiriliyor. Bazı modeller kapı boşluğunun iki yanına tutturarak yerleştirilirken kimi perdeler ise korniş ile asılabilmekte. Cırt cırtlı olanları ise en kullanışlı olanlarıdır. Bu modeller tavandan cırt cırtlarla yapıştırılır ve istenildiğinde çıkarılabilir.

Asma çeşidinin yanı sıra birçok tarz ve stilde boncuklu kapı dizaynından söz etmek mümkün… Örneğin mistik – bohem- tropikal – safari- egzotik- elegan kristal stilde kapı boncukları, renkli taşlardan sportif modeller bunlara verebileceğimiz en güzel örneklerden…

Farklı Yerlerde Deneyin

Gördüğünüz gibi bu boncuk dizelerini sadece kapılarda kullanmak zorunda değilsiniz. Mini pencerelerde, evinizin duvarlarında yer alan nişlerde hatta servis pencerelerinde bile zevkle kullanabilirsiniz. Boncuklu ipleri hazır olarak satın alabileceğiniz gibi tuhafiyeden satın alabileceğiniz kopmaz naylon ip ve dilediğiniz boncuk grupları ile evde kendi dizim stilinde de oluşturabilirsiniz. Bu içeriğimizde de sizlere En Şık boncuklu Kapı Modelleri nden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.