İkiz Çocuk Odası mı dediniz?….İşte size ikiz çocuklar için oda hazırlama konusunda ilham alabileceğiniz renkli dekorasyon fikirleri… İkiz çocuk odaları oldukça neşeli alanlardır. Ayrıca iki çocuğunuz varsa ve ikiz değillerse de bu tarz simetrik odalar hazırlayabilirsiniz.

Yerleşim Şekli Önemli

İkiz çocuk odaları için elbette ki tek çocuktan daha fazla alan ve yer gerekir. Şayet çocuk odanızda bu gibi bir imkan yoksa da yerleştirmeyi çok iyi bir şekilde yapmanız gerekir. Aksi taktirde ikizleriniz odalarınızda rahat edemez ve odaları çocuklarınız için işlevsel olmaz.

İkiz Çocuk Odası Ve Renkler

İkiz çocuk odasında her şey simetrik şekilde ve çift olarak yerleştirilir. Tıpkı bir aynanın yansıması gibi. Özellikle ikizler kız ise kız ise pembeler – beyaz karışımlarından, mor – sarı ikilemelerinden yararlanılabilir. İkiz erkek çocukları içinse mavi -kahverengi uyumundan, lacivert – beyaz renklerinden, mint – beyaz mixsinden ya da turuncu – krem rengi gibi renklerden yararlanabilirsiniz.

Eğer ikizlerinizin biri kız diğeri erkek ise yeşiller, kahveler, turuncu gibi renkleri karmaşık stillerde miksleyerek kullanabilirsiniz. Böylelikle kimsenin hakkı yenmemiş olur.

Aydınlık Oda Tasarımı

İkiz çocuk odalarında yukarıdaki gibi pastel, aydınlık ve soft renkleri tercih ettiğinizde mekana ışığı daha güçlü bir şekilde sokarak alanı daha geniş gösterebilirsiniz. Böylelikle ikizleriniz odalarındayken kendini daha ferah bir ortamda hissedecektir.

Özellikler çocukların biri kız ve diğeri erkekse bu tarz bir aparat kullanarak odayı bölebilir hem de böylelikle iki farklı oda gibi çocuklarınıza özel alanlar bırakabilirsiniz.

Işıklandırma

Çocuklara özel okuma alanları yaratmak istiyorsanız ışıklandırma mühimdir. Söz gelimi yatak başlarının üzerinde tasarlamış olan özel aydınlatmalarla çocuklardan biri uykuyu tercih etse de diğeri okumayı sürdürebilir.

İkizlerin odasında yatak konuçlandırma şekli olarak iki yatak için her zaman aynı duvarı tercih etmek zorunda değilsiniz. Örneğin odanız her iki yatağı almaya elverişli değilse yatakları bu şekilde de birleştirebilirsiniz. Bu içeriğimizde de sizlere İkiz Çocuk Odası söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.