Koltuk Arkası Nasıl Süslenmeli başlıklı içeriğimizde yeniden birlikteyiz. Koltuklarımız, belki de oturma odasını en dolu dolu gösteren elemanlardandır. Ama koltukların ardında kalan duvarlar da manasız duruşlarıyla bilinir genellikle. Zira genel anlamda koltuklar her zaman duvara dayanan tavırlarıyla tanınır. Bu durumda da koltuk ardı, ölü bir alan olarak kaderine terk edilir. Ama bu alanı değerli bir alana dönüştürmek de her zaman elimizde. İşte bu içeriğimizde de sizlere koltukların ardını hangi yöntemlerle süsleyebileceğinizi anlatacağız sizlere.

Boş Duvarlar Yerine Dopdolu Bir Duvar

Çoğu zaman minik salonlarda bir raf ve resim alanı oluşturamadığımızdan yakınırız. Zira fotolar gibi yaşanmışlıklarla dolu anı parçaları, bir evi her zaman zengin detaylarla donatmaktadır. Ama bu anlamda koltukların ardında bomboş duran duvarları her zaman gözden kaçırırız nedense. Gördüğünüz gibi yukarıdaki çalışmada ise duvarlar mini bir foto galeriye dönüştürüldüğü gibi aynı zamanda da güzel bir kitaplık rafına da yer verilmiş.

Salonda Koltuk Ardı Sehpalarına Yer Açın

Tv kumandaları, içecek kupalarımız, okuduğumuz kitaplar kısacası her zaman elimizin altında olmasını istediğimiz eşyalar… Bunların yokluğu zihnen ve fikren bizi yorabilir zaman zaman. Eğer işten geldiğiniz ve yorgun hissettiğiniz en miskin gününüzde hiçbir araç gerece uzanmak ya da evde onları boş boş arayarak dolaşmak istemiyorsanız siz de koltuğunuzun ardına bu tarz bir sehpa ekleyebilirsiniz.

Kapaklı Koltuk Ardı Tablası

Bu örnekte ise hem koltuğun hemen ardında kapaklı organizer şeklinde kullanılabilecek bir masa , hem de koltuk bitiminde çok kullanışlı bir raf bölümü görmekteyiz. Yerden tasarruf ve organze konusunda son derece faydalı olabilecek olan bir bölmeye bakmaktayız.

Canlı – kuru çiçek yerleşimi, saksılar, vazolar, mini hediyelikler, görsel biblo- heykeller ya da abajurlar, kumanda , kitap, içecek kupası koymak için aşağıdaki gibi sofa arkası sehpa modelleri çok pratik ve kullanışlı olan imgelere dönüşüyor günümüzde. Bu tarz ürünleri evinizin dekorasyon şekline ve konseptine göre masif, ahşap, akrilik hatta şeffaf tarzda bile sipariş verebilir, varsa da beğendiğiniz hazır mobilyalardan satın alabilirsiniz.

Görünen o ki salonda işlevsel alanlar yaratmak için sadece ince uzun sehpalar tasarlatmanız rahat bir bölüm için yeterli olacaktır. Bu içeriğimizde de sizlere Koltuk Arkası Nasıl Süslenmeli adlı içeriğimizden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.