Vitrin tasarımı nın anlamı, genel olarak bir mağazanın ürünlerini en göz alıcı ve vurucu şekilde sergilemesi için kendi kimliğini yansıtarak satışlara doğrudan etki edecek şekilde mağaza girişindeki camekanlarda düzenlenmesidir.

Dilerseniz siz de şahane bir vitrin tasarımı yaparak ürününüzü doğru ifade edebilir ve markanıza değer katabilirsiniz.

Vitrin tasarım biçimi, kesinlikle doğru yapıldığında müşteriler üzerinde olumlu bir etki bırakır. Çünkü müşterilerinize ve potansiyel tüketicilere vermek istediğiniz ilk mesajları bu noktadan en iyi şekilde verebilirsiniz.

Unutmayın ki; mağaza tasarımı -vitrin – mağaza dekorasyonu ayrılmaz bir bütündür ve her birine gereken özen gösterilmelidir.

Vitrin Tasarımı Konusunda Kışkırtıcı Ve Yaratıcı Dokunuşlar

Eğer yoldan geçen müşterilerin dikkatini çekmek ve yollarını mağazanıza doğru çevirmek istiyorsanız mağaza vitrininizde dikkat çekici ve vurucu etkiler yaratmanız gerekir.

Bu da ilk bakışta görebilecekleri sağlam bir vitrin dizaynı ile mümkün olabilir. Bunun için kışkırtıcı renklerden kırmızı –mor – turuncu gibi renkleri, keskin objeleri kullanabilirsiniz.

Profesyonel Vitrin Dizaynırları

                                                                                                    
Günümüzde vitrin tasarımı adeta bambaşka bir alan ve bu konuda profesyonel sanatçılar ve dizaynırlar bile yetiştirilmeye başlandı. Örneğin bu konuda günümüzde vitrinlerde hikayeler anlatan  temalı anlatımlar ve görseller bile sergileniyor dikkat çekmek adına.

Vitrin temaları özellikle son yıllarda oldukça fazla kullanılıyor. Bunun dışında elbette sezon geçişlerinde;  ilkbahar, yaz, sonbahar, kış mevsimine özel hikayeli ve anlatımlı görsel vitrin temaları da trend oluşumlardan… Aynı şekilde; sevgililer günü, anneler günü, bayramlar, okul sezon başlangıçları, babalar günü, öğretmenler günü, yeni yıl zamanlarına özel temalı vitrin tasarımları da çok popüler.

Kısacası özel günlerde birbirinden farklı sayısız vitrin tasarımı yapılabiliyor. Buna göre de günümüzde mağazalar vitrin konusunda sürekli olarak yenilik peşinde ve güncellenerek tasarlanıyor.

Sonuç olarak tıpkı sosyal medyada olduğu gibi mağaza vitrinlerinin de marka ve ürün profillerini dikkat çekicilik ve popülerlik bakımından doğrudan etkilediğini söyleyebiliriz.  

Bu da ne demek oluyor, bir mağazanın vitrinine baktığımızda tıpkı profil fotolarına ya da kapaklarına baktığımız gibi bir izlenim edinebiliyoruz. İşte vitrin tasarımları da tıpkı bu mantıklı yapılıyor ve müşteriler üzerinde izlenimler bırakıyor. Bu içeriğimizde de mağazacılıkla uğraşan kişilere Vitrin tasarımı konusunda örnekler vermeye çalıştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.