Mini Yatak Odası deko fikirleri ile karşınızdayız. Şöyle enine boyuna tüm giysi, aksesuar ve mobilyalarımızı sığdırabileceğimiz bir yatak odası hayali hepimizin var mutlaka. Ama ne yazık ki bu imkana pek azımızın sahibiz. Gardırobu, yatağı, şifoniyeri derken şahsi eşyalarımızı sığdırabileceğimiz bir yatak odası hakkımız da yoksa eh daha niye yaşıyoruz bu dünyada diye düşünebiliyoruz bazen. Hatta yersizlikten zaman zaman bunalıyor da olabiliriz yatak odası konforu konusunda. Ama yer, imkan ve mekan darlığından şikayetlenmek yerine elde olanı zekice değerlendirmekse yapılabilecek olanların en iyisi. O halde buyurun Mini Yatak Odası dekoratif fikir seçeneklerine…

Yükseltilmiş Alan Denemeleri

Yatak odasında kullanabileceğiniz yükseltilmiş alan denemeleri, belki de mini yatak odanızı konforlu kılmak açısından uygulayabileceğiniz yöntemlerden…. Küçük bir yatak odasında açık renk duvarlarla aydınlık yaratabilir ve yukarıdaki gibi yükseltilmiş kod farkı ile hem yatak hem de depolama alanı çözümlerini kullanabilirsiniz.

Baş Ucunda Niş Kullanımı

Yatak başucu duvarları, genellikle kullanım alanı olarak pek akla gelen yerlerden değildir ve bu alanlar genelde ölü alan olarak harcanır. Oysaki mini bir yatak odasında baş ucu duvarına uygulanan niş uygulamaları sayesinde raf – kitaplık- mini kütüphane bölümleri oluşturabilirsiniz.

Gömme Oda Konsepti

Bazılarımızın yatak odaları öylesine dar metre karelere sahip ki neredeyse yoktan var edilmiş alanlara benziyor. Örneğin yukarıdaki gibi sadece yatak ölçülerinden ibaret bir uyku ve dinlenme alanınız varsa tüm alanı beyaza boyayın ve obje artı eşyalarda tek renk kullanarak net ve altı çizili bir dinlenme alanı oluşturun.

Tek Renk Hakimiyetinde Genişlik Algısı

Son dönemlerde minik alanlar, tek renk obje kullanımı ile göz yormadan daha net ve geniş gösteriliyor. Dilerseniz siz de ton – sür tone renk kullanımı ile minik yatak odasında bunu başarabilirsiniz. Ama kullandığınız renklerin oldukça soft renkler ve ara tonlar olmasına dikkat edin.

Bir Taşla Çok Kuş

Basamaklardan hem merdiven, hem de depolama alanı, korkuluktan kütüphane, bazadan depolama sandukası… Bu gibi çok amaçlı objelerle siz de yatak odasında harikalar yaratabilirsiniz. Gördüğünüz gibi küçük alanları işlevsel kılmak, düşünce gücü ve biraz da yaratıcılıkla ilgili. Elbette biraz da emek… Bu içeriğimizde de sizlere Mini Yatak Odası dekorasyon fikirlerinden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.