Orman evi hayaliyle yanıp tutuşan biriyseniz, yalnız olmadığınızı bilmenizi isteriz. Şehrin trafiğinden, gürültüsünden yani keşmekeşinden kaçmak için çoğumuz sakin, doğanın içinde küçücük de olsa bir köşe ararız.

Ve kimimiz bu bize ait doğanın içinde saklı olan köşeyi sağlayabilirken, kimilerimiz de bu gibi bir yapının hayaliyle yaşarız. İşte yeni bir doğa evinin hayalini kuranlar ya da   doğal evini yenilemeyi planlayanlar için en güzel orman evleri burada!…

Kim istemez yemyeşil bir orman içinde yer alan ahşap doğal bir ev?… Kuş seslerinin içinde, yeşilliklerle çevrili bir yaşam alanı büyük küçük oluşuna bakmadan bizlere gereken dinlentiyi sağlayacak olan mekanlardandır. Şehre yakın ya da uzak mesafelerde metropol gürültüsünden ve kargaşasından uzak olan bu tarz evler insana huzur  veren ve  stres atmamızı sağlayan alanlardandır.

Ahşap Bir Barınak Bile Yeter Diyenler İçin

Kimilerimizin hayalini süsleyen ormanlardaki, doğal ortamlardaki o barınaklara kartpostallardan bakmak bile insana keyif veren görüntülerdendir. Kendine özgü mimari prensipler ve birbirinden farklı yapı malzemeleri ile inşa edilmiş orman evlerin kimi bir çiftlik evi formatında kimileri isa sadece bir barınak tarzında dahi tasarlanabiliyor. Eğer bana çok küçük metrekarelerde sadece yeme – içme, uyku ve  tuvalet ihtiyacın karşılayacak bir baraka yeter derseniz thini stili orman evlerini incelemenizi öneririz.

Kulübe Tasarımlı Orman Evi

Elbette ormanlar bakir ve gizemli bir atmosferler. Yani şehirdeki gibi her baktığınız yerde tanıdık bir doluluk göremiyorsunuz.  Kimi zaman iç ürperten bu durum kırsal alanların içinde vakit geçirdikçe ise kendini huzura bırakıyor. Bu konuda küçük orman kulübelerinden bile yararlanabilirsiniz. Bu tarz bir mini kulübeyi temel ve ahşap yapı niteliğinde tasarlayabileceğiniz gibi dilerseniz modüler ve prefabrik yapıda da yaptırabilirsiniz. Bu arada orman ev ya da kulübelerinde çatıda titanyum çinko kullandığınızda asla içeri su almayacağından emin olabilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak orman evinizi şehirdeki evinizden hiçbir yanı eksik kalmayacak olan özgün ve  lüks bir villa niteliğinde de tasarlayabilirsiniz. Bu durumun orman ruhuna ne kadar uygun olabileceği elbette tartışılır ama seçim sizin…  Konfor, estetik, cazibe ve huzur duygusunu bir arada bulabileceğiniz lüks orman evlerinde kendinizi kışlık evinizden farksız bir yerde gibi hissedebilirsiniz.

Ormanda Şeffaf Ev Tasarımı

Dilerseniz ahşapların modüler olarak birbiri üzerine bindirilmesi ile inşa edilmiş olan orman evinizde çokça pencereye de yer verebilirsiniz. Hem bu sayede yüksek miktarda güneş ışığı ve yeşilin tazeliği de evlerinize yansıyacaktır. Ayrıca böylesi bir evde geceleri yıldızları seyretmek de muhteşem olacaktır. Kısacası size hem sağlıklı hem de huzurlu bir yaşam sunacak olan ormanın ortasında, yeşilin derininde saklanan bir orman evi istekleriniz doğrultusunda sevimli ya da şık bir yapıda tasarlanabilir. Masal evlerini andıran bu tarz yapıların içinizi ısıtacağı ise kesin olacaktır. Bu içeriğimizde de sizlere Orman evi tasarımlarından söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.