Sıradışı Fayans Modelleri adlı içeriğimizle yeniden karşınızdayız. Banyonuz; geniş, büyük, uzun ya da eni dar bir banyo olabilir. Bu durumda banyo ebadına göre doğru seramik tercihi yapmanız gerekir. Zira banyolardaki seramik tercihi doğru yapıldığında banyonun ferahlığına büyük katkı sağlamaktadır.

Örneğin geniş banyolarda ortamı dolduran büyük fayanslar tercih edilirken ufak banyolarda beyaz renkli, karşılıklı devam eden uzun duvarlarda küçük ölçekli fayanslar tercih edilmelidir. İşte bu içeriğimizde de değişik banyo tarzlarına hitap edecek sıra dışı fayans modelleri bulabilirsiniz.

Mozaik Desenli Fayans Modelleri

Mozaik desenli fayans modelleri küçük ve dar banyolar için bire bir modellerdendir. Örneğin yukarıdaki görseldeki fayans modeli, dar bir banyonun duvarlarını ne kadar da yükseltmiş görünüyor.

Ahşap Efekti Veren Fayans Modelleri

Günümüzde ahşap efektine sahip ahşap dokulu fayans modelleri çok moda. Yukarıda da buna güzel bir örnek görüyoruz.

Gül Detaylı Fayans Modelleri

Çiçek efektlerinin duvar kağıtlarında kaldığını düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Örneğin yukarıdaki görseldeki gül baskılı fayans modelleri buna güzel bir örnek.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 43.jpg

Duşun konuşlandığı alanda açık renklerde seçilen fayanslarla banyoda fresh bir ambiyans oluşturulabilir. Eğer koyu renk seçilecekse de antrasit renkler, çağın yeni trendleri arasında yer alıyor.

Kabartmalı Ya da Kabartmasız Desenler

Bundan 20 – 30 ya da 40 sene evvel desensiz bir banyo fayansı düşünülemezdi. Günümüzde ise bu nostaljik efektlere güzel bir dönüş var. Banyonuzun fayanslarındaki desenleri kabartmasız seçebileceğiniz gibi 3 boyutlu ve kabartmalı da seçebilirsiniz.

Mermer Ve Ahşap Karması

Mermer fayans modelleri hepimizin de bildiği gibi banyolarda hijyen klasiklerden… Yukarıda ise mermer ve ahşap miksini farklı dokularla birlikte görüyoruz. Aşağıda ise farklı bir çakıl ve mozaik taş birlikteliği var.

Göz Alıcı Renkli Fayans Modelleri

Sıra dışı renklerdeki fayanslarla siz de banyonuza göz alıcı bir efekt kazandırabilirsiniz. Örneğin yukarıdaki mor fayanslarla aşağıdaki çimen mavisi patchwork fayans modelleri buna güzel bir örnek.

Bu içeriğimizde de sizlere Sıradışı Fayans Modelleri nden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.