Siyah Beyaz Bir Salon Nasıl Renklendirilir adlı içeriğimizi okuduğunuzda monokrom renkli salonlarınızı çok daha şık bir forma dönüştürebileceğinizi görebileceksiniz. Bu iki renk belki de dekorasyon alanlarında en yaygın şekilde kullanılan kombinlerdendir. Siyah ve beyazın kombin dengesini iyi bir şekilde kurduğunuzda ister desen, isterseniz de farklı materyaller olarak kullanabilirsiniz.

Şerit Detayları

Örneğin siyah ve beyazı evlerde dikey ya da yatay şeritler halinde kullanabilirsiniz. Bu tür efektin özellikle de duvar dekorasyonunda çarpıcı bir etkisi vardır.  Eğer zeminde kullanmak isterseniz burada da kullanabilirsiniz ama yerlerde kullanılan mermer deseni de farklı bir fikir oluşturuyor elbette.

Siyah – beyaz aksesuarlar, siyah kilimler, siyah perdeler son trendlere yönelik olarak evlerde sıklıkla kullanılmakta. Siyah- beyaz ev dekorasyonu daha ziyade maskülen ve elegan ev dekorasyon stiline dahildir. Ayrıca hiç modası geçmeyen bir stildir de.

Bu konuda beyaz tv ünitesi, vitrin takımı, konsol, masa ve sandalye takımları siyah ve beyaz renklerden oluşan koltuk takımları siyah- beyaz  ev dekorasyonu için kullanılabilecekleriniz arasındadır her zaman.
Renk Ölçütüne Dikkat!

Siyah beyaz ev dekorasyonda öncelikle renk ölçütünü çok iyi ayrlamanız gerekir ki mekan boğucu ve karanlık gözükmesin. Örneğin beyaz tonda masa, sandalye ve vitrin gibi mobilyalar kullanılırken , koyu tonlarda ise koltuk kenarları, aksesuarlar  tercih edilebilir. Yine siyah kısımlarda siyah renkli fotoğraf çerçeveleri, siyah avizelerden ya da perdelerden faydalanabiliriz.
Siyah – beyaz bir salonu daha renkli bir hale sokmak için 3. bir rengi işin içine dahil edebilirsiniz. Örneğin 3. rengi taşıyan kadife perdeler, farklı renkte bir orta sehpa, renkli bir sehpa örtüsü,  ışıltılı renkli biblolar, renkli saksı çeşitleri kombin olarak kullanılabilir.  

Salonunuzun daha modern çizgilere sahip olmasını istiyorsanız siz de aralarda 3. renkleri kullanarak ya da hafif ışıltılar katarak size önerdiğimiz bu fikirlerden yararlanabilirsiniz. Bu konuda halıyı, perdeyi kullanabileceğiniz gibi değişik renklerdeki duvar çerçevelerini, soft renklerdeki minderleri, yeşil bitkileri veya minimal duvar aynalarını bile kullanabilirsiniz. siyah beyaz salonunuz daha albenili görünecektir. Bu içeriğimizde de sizlere Siyah Beyaz Bir Salon Nasıl Renklendirilir konusundan söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.