Son Moda Salon Perde Modelleri başlıklı içeriğimizle yeniden buradayız. Evlerin en önemli alanı elbetteki konukları ağırladığımız salonlar. Perdeler ise evin kusurlarını kapamakta usta olan en önemli makyaj unsurlarıdır. Perde modelleri sayesinde evinizde üstün bir ambiyans yaratabilirsiniz. Öte yandan perde seçimi yaparken gözetmeniz gereken bir dizi unsur var ki bunlar; mobilya tarzına uygun renk ve doku seçimi, düz ya da desen detayları, boyutlu -dantelli kumaşlar, drape seçenekleri olarak değerlendirilebilir. Kaldı ki günümüzde öyle çok dekorasyon ve buna bağlı olarak da perde stili oluştu ki artık eskisi gibi sadece; tül, fon, kalın kumaş perde ve güneşlik takımı yeterli olmayabiliyor. Örneğin dekorasyon seçeneklerinin de gelişmesi ile; kumaş perde seçenekleri arttığı gibi, scream styling, jaluzi perde, stor, zebra perde, japon perde, ipli perde gibi sayısız seçenek de ortaya çıkmış durumda.

Öte yandan ortalama düşüncelerle yola çıkacak olursak klasik bir salonun daha özel bir havaya bürünmesi için perde kumaşından tasarlanan koltuk minderleri ile de havayı daha klas bir konuma yükseltebilirsiniz örneğin. Yine sade bir salonda kendinden desenli kumaşlardan tasarlanan abartılı perdeler kullanılabileceği gibi şaha şahalı ve bol detaylı bir salonda yere kadar uzayan tüller, saten kumaşlar veya ipek dokular kullanılabilir.

Akışkan Kumaş Tercihi

Perdelerde tercih edilen akışkanlık mekana her zaman daha elegan ve stil bir hava katacaktır. Tıpkı üzerimizde akan kumaşlar gibi. Bu yüzden hafif sportif ama elegan görünümünden ödün vermeyen bir salon için bu tip saten – krep gibi kumaşları öneririz.

Şal Desenleri

Şal desenli tekstil ürünleri klasik ve oturaklı odaların vazgeçilmezidir. Eğer bu tarz bir stil arayışındaysanız düz renkli koltuklarınızı bu detayla zenginleştirebilirsiniz.

Çift Kanatlı Drape Şıklığı

İster tül perdelerde olsun, ister kalın fon perdelerde olsun drape oyunlarının varlığında inanın ki başka bir şıklık efektine ihtiyacınız kalmayacaktır.

Rustik Tercihler

Rustik detaylı kalın keten perdeler günümüzde rustik görselli odaların olmazsa olmazlarından…

Püskül Ve Ponpon Detayları

Saraylara Layık Blue Velvet – Mavi Kadife

Kadife şıklığını salonlarınıza taşıdığınızda evinizde küçük bir saray ambiyansı her zaman yaratabilirsiniz. Özellikle klasik dekorasyon tutkunuysanız zengin kadifeye pencerelerinizde yer vermelisiniz.

İddialı Renkler

Dekorasyondaki star ışığını sadece perdelerde patlatmak istiyorsanız bu tarz iddialı ve parlak renkleri öneririz.

Bahar Esintileri

Pastel renkler, pastoral yani kırsal efektler perdelere konduğunda evinizde 4 mevsim bahar havası olacaktır.

Renkli Seçenekler

Modern bir evde kullanabileceğiniz gök kuşağı şıklığındaki bu perde ile dümdüz koltuklarla halınız bile parlayacaktır.

Sade Modern Grafikler

Gri gibi sakin bir rengi pencerede tercih edecekseniz endüstriyel, fütüristik ya da minimalist stillere evinizde yer verebilirsiniz. Bu içeriğimizde de sizlere Son Moda Salon Perde Modelleri nden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.