Tasarım Sandalye Modelleri ile evinizde çok farklı tarzlar yansıtabilirsiniz. Eğer tasarım açısından her tür denemeye ve tarza açık olan bireylerseniz bu gün örneklerini vereceğimiz sandalye modelleri sizlere de ilham verecek. Sıradan sandalyeler birçoğumuzun mutfak, balkon ya da salon yemek masalarının etrafını illa ki süslüyor. Ama ilginç ve sıra dışı sandalye modelleri dendiğinde işler bir hayli değişiyor. Plastiğinden, alüminyumuna, çeliğinden rattanına ya da ahşap modellerine uzayan alanda, sandalye çeşitliliği deniz – derya bir konu.

Her tarz ve akıma göre tasarlanan sandalyeler, gün içinde çalışma masalarımızı ya da yemek masalarımızı süslerken dayanıklı tüketim malları arasında yer alan ve uzun uzadıya senelerce kullandığımız mamüller arasında yer alıyor. Ama tüm bunların yanı sıra absürt tasarımlı sandalyeler de yine parmak iziyle ev dekorasyonunda bir adım öne çıkmak isteyenleri tercihleri arasında.

Eski Sandalyelerden Tasarım Sandalyeler Yaratmak

Avrupa Birliğinin son dönem yeni üyelerinden olan Slovakya, tasarım ve dönüştürme konusunda ipi göğüsleyenler arasında yer aldı. Öyle ki Slovakya tasarım stüdyolarında Avrupa’nın önde gelen otoritelerince kabul gören eserler sürekli ortaya çıkmakta. Mobilya tasarım konusunda sivrilen bir diğer ikinci ülke ise Romanya. Yukarıda gördüğümüz sandalye tasarımı ise Rumen tasarımcı İrina Neacsu’na ait. İrina, bu tasarımında tam olarak 8 adet farklı yüz çalışmış. Hatta yarattığı sandalyelerin isimleri bile var. Miss One, Miss Due, Mr Him, Ms Her, Winter, Fall, Summer, Spring diye anılıyorlar. İrina Neacsu , bu sandalyeleri Thecraftlab markası için tasarlıyor. Sandalye çerçevelerinin rengini seçmek ise müşterilere kalıyor. Seçenekler arasında; krem, siyah, mavi, beyaz, çikolata ve antik eskitme tonları var. Bu gibi bir fikirden çıkarak siz de evinizde bulunan klasik sandalye iskeletlerini yenileyerek böylesi yüzlerle kaplatıp sıra dışı forma kavuşturabilirsiniz.

Endüstriyel Ve Ultra Modern Çizgiler

Yine değişik sandalye figürlerinde endüstriyel formlu akışkan sandalye modelleri de yer almıyor değil.

Farklı Tasarımlar

Bu örnekte ise yön oklarından ilham alınarak tasarlanmış farklı sandalye modelleri mevcut.

Bir şeyler Anlatan Sandalyeler

Bu sandalye modeli örneği de kendini yalnız hissedenler için gelsin…

Uzay Modülü Gibi

Eğer kozmik esintilerden hoşlanıyorsanız yukarıdaki gibi bir sandalye tam da sizin odanıza göre.

Vücut Bulmuş Sandalye Modelleri

İsyankar Sandalye Formları

Bazı sandalye tasarımları da var ki adeta varlık sebeplerine başkaldırırcasına bir yapıda tasarlanıyor. Tıpkı yukarıda bulunan ve sanki hareketlenecekmişcesine tasarlanmış sandalye modelinde olduğu gibi.

Deniz Temalı Evler İçin İdeal Formlar

Sohbet Anları İçin Mükemmel Tasarımlar

Çiftlik Evleri İçin Muhteşem

Ayaklanmış Giden Sandalye Modelleri

Estetik Ve Fütüristik Tarzlar

Yukarıdaki bağlantılı sandalye modeli ise modern çizgilerle dolu bir evi en iyi şekilde süsleyecek niteliklerde.

Gül Formlu Sandalye Modelleri

Çiçekleri seviyorsanız işte size çiçek formunda sandalye modelleri… Bu içeriğimizde de sizlere Tasarım Sandalye Modelleri nden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.