Büyük Salonlarda Yemek Masası seçimi dikkat edilmesi gereken konulardandır. Büyük salonlar,  ferah ve aydınlık mekânlardır. Ayrıca döşemeleri de hayli kolaydır. Yanı sıra büyük salonlarda daha fazla alternatifi değerlendirebilirsiniz.  Kısacası büyük salonlar daha şık ve gösterişli görünüm sağlar.

Şık yemek masalarıyla büyük salonları en iyi şekilde doldurabilirsiniz. Yine seçtiğiniz tarzıyla da görsel mesajlar veren yemek masaları büyük salonlarda özel bir hâkimiyet kurmaktadır.

Yuvarlak Ya da Dikdörtgen Masa Seçimi

Büyük salonlarda yuvarlak yahut dikdörtgen masalar kullanılabilmektedir. Oturma grubu, sandalyeler, televizyon ünitesi gibi tamamlayıcı parçaların kenarları oval biçiminde böyle yumuşak hatlara sahip bir salon için yuvarlak masalar münasip olabilecektir. Tersine sivri veyahut keskin kenarlı mobilyalar için ise dikdörtgen masalar ideal duracaktır.

Yemek Masasında Materyal Seçimi

Büyük salonlarda kullanılan masanın ahşap, lake ya da cam olması elegan bir görsel açısından büyük önem  taşır.  Örneğin bu konuda camdan yemek masaları mekâna şeffaflık ile mekanın daha da büyük görünmesini sağlar.  Ahşap masalar ise natürel karakterdedir.

Büyük salonlarda kullanılan yemek masaları mutfağa yakın konumda tercih edildiğinde konfor sağlar. Böylelikle daha kolay şekilde servis yapabilirsiniz. Yine tv nin tam karşısına yerleştirilen yemek masaları da dilediğinizde hem yemek yeme, hem de tv den yararlanma konforu sağlar.

Büyük Salonlarda Masa Rengi

Büyük salonlar için yemek masası seçeceğinizde dilediğiniz renge yönelebilirsiniz. Salonunuzla uyumlu olduğu sürece açık ya da koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Bu içieriğimizde de sizlere Büyük Salonlarda Yemek Masası seçimi konusundan söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.