Askılı Saksı Modelleri, çiçek ve bitki hayranı olan kişilerin balkon ya da teras gibi alanlarda en çok tercih ettiği objelerdendir. Hele ki mevsim şimdiki gibi yaz girişi ise bahçelerde bu gibi çoklu ekim alanlarını oluşturmanın da tam zamanı. O halde bir çiçek sever olarak sizi heyecanlandıracak ve kesinlikle denemek isteyeceğiniz askılı çiçeklik tasarımlarına geçelim. Zira bu göz alıcı askı saksı modellerinden siz de ilham alabilir ve evinize en uygun olanlarını seçebilirsiniz.

Önereceğimiz askılı saksı modelleri şimdilerde öylesine popüler ki herkes bu ara bu saksı trendlerini inceliyor. Sebebi ise hem daha az yer kaplıyor, hem de çiçeklendirilmiş köşeleri daha göz alıcı hale getiriyor olması. Unutmadan… Size önereceğimiz bu askılı saksı tasarımlarının hiçbiri özel bir yetenek ya da fazla masraf gerektirmiyor. Sadece içlerinden gözünüze kestirdiğiniz ve en beğendiğinizi yapmanız yeterli olacaktır. Dahası hepsini birkaç dakika içerisinde ucuz malzemelerle yapabileceksiniz.

Örneğin bu göz alıcı saksı tasarımları için kullanmadığınız boruları, askıları, kumaşları, jüt iplikleri, örgü ipliklerini, kavanozları, deri – kumaş parçalarını bile değerlendirebilirsiniz. O halde süslü ve sıra dışı saksı tasarımları oluşturmaya başlayalım.

Cam Fanuslardan Askılı Saksı

Tavandan sarkıttığınız kancalı cam fanuslara bitki ekerek çamaşır ipi ile dahi tavan çengellerine tutturabilirsiniz.

Aynı çalışmanın daha şık ve natürel bir versiyonunu hasır ya da jüt iplerle de yapabilirsiniz.

Eskimiş Hamaktan Çiçeklik Yapımı

Geçmiş yıllardan elinizin altında kalan sökülmüş ya da aşınmış hamaklar varsa sağlam kısmını keserek bu şekilde duvara asılmış olarak kullanılan askılı bir çiçekliğe dönüştürebilirsiniz.

Boncuklar Ve Jüt İpliklerle Saksı

Jüt ipliklere geçirdiğiniz boncuklarla bu şekilde havada asılı duran çiçeklikler tasarlayabilirsiniz.

Ağaç Dallarından Çiçeklik Yapımı

Dallara geçirdiğiniz halkalarla ve uçlarına bağlı makrome iplikleri ile saksılı askılıklar yaratabilirsiniz.

Tel Askılardan Çiçeklik

Dilerseniz tel askıları bu forma dönüştürerek birer çiçeklik oluşturabilirsiniz.

Kasnaklarla Çiçeklik Yapımı

Eskimiş ve kullanmadığınız kasnaklarınız varsa, silikon tabancası ile bu şekilde bir kaseyi içine oturtarak yapıştırabilir ve askılı bir saksıya dönüştürebilirsiniz.

Hasır Sepetlerden Çiçeklik Yapımı

Elinizin altında bulunan hasır sepetlerin içine plastik hazneler yerleştirerek ve iplerle kat kat bağlantılayarak bu şekilde askılı saksılar yapabilirsiniz.

Karton Mukavvadan Askılı Çiçeklik

Evinizde bulunan mukavva parçaları yarım daire şeklinde kesin ve orantılı şekilde üçe katlayın. Ardından dj fix kağıtları ya da deri parçaları ile kaplayarak yukarıdaki gibi külah formu verin ve uçlarından yapıştırın. Kenarlardan açtığınız deliklerden 1 metre uzunluğundaki hasır iplikleri geçirin, başlangıç noktasına ise asma halkası tutturun. İçine saksıdaki çiçeklerinizi yerleştirerek bu şekilde tavandaki çengellere asın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.