Ceviz Mobilyalar her dönem evlerin vazgeçilmezi gibidir aslına bakacak olursanız dekorasyon dünyasında oldum olası varlığını sürdüren malzemelerdendir. Aslında ceviz mobilyalar için evlerde geleneksel tarzın bir yansımasıdır da diyebiliriz.  Ceviz materyallerin bu kadar popüler olmasının bir sebebi de çok dayanıklı olması ve uzun seneler kullanılabilmesidir.

Zira ceviz ağacı sert bir ağaç tipidir ve bu ağacın renk skalası, açık tonlardan koyu kahverengiye kadar uzanır. Bu ağacının orta kısımları koyu renkliyken, dış kısımları ise daha açık tonlardadır. Eğer yeni döşeyeceğiniz evinizde ceviz mobilyalar kullanmak istiyorsanız ortamdaki duvar, halı, aksesuar ve perde renklerini daha açık tonlarda tutmanızı öneririz aksi takdirde ortamı boğabilirsiniz.

Neden Ceviz Mobilyalar?

Ceviz ağacı, profesyonel iç mimarlar tarafından en çok tercih edilen ahşap çeşididir. Zira mekanlara müthiş bir masif şıklığı aynı zamanda doğallık katar. Renk tonlarının mükemmelliği ise bir çok ağaç cinsini kıskandıracak niteliklerdedir. Morumsu tonlardan siyaha çalan tonlara kadar zengin bir renk skalasına sahiptir dolayısıyla da boya ya da ek renklere ihtiyaç bırakmaz. Ayrıca ceviz mobilyalar çok pahalı diye endişe etmenize de gerek yok zira günümüzde farklı keresteleri ceviz rengine dönüştüren vernikler bile satılıyor.

Ceviz Mobilyalarla En Uyumlu Renkler Hangileridir?

Beyaz tonları, krem renkleri, bej, gri ya da vanilya renkleri ceviz mobilyaları açacak olan en uyumlu renklerdendir. Yine adaçayı yeşil renk tonlarını, salon duvarında, halı, perde ya da aksesuarlarda çekinmeden kullanabilirsiniz. Bununla birlikte ceviz mobilya kullanırken doku olarak kanvas ya da şile bezi gibi zengin dokulardan yararlanabilirsiniz.

Ek olarak evlerinizin duvarlarında açık gri tonları kullandığınızda ceviz mobilyalarınıza aydınlık bir ifade kazandırabilirsiniz. Mutfakta ceviz dolaplarla, salonda ceviz bir yemek takımı ile ya da yatak odasında ceviz yatak odası mobilyasıyla yukarıda saydığımız asil renkleri çekinmeden birleştirebilirsiniz.

Yine krem rengi de evlerinizde ceviz mobilyalarınızla kombinleyebileceğiniz uygun renklerden biridir. Ayrıca buz mavisi gibi açık mavi tonlarıyla da kahverengi tonları en uyumlu olabilecek renklerdendir. Yine evinizin parkelerini de ceviz kaplatacaksanız yukarıda önerdiğimiz renkleri kullanabilirsiniz.


En Şık Ve Kreatif Ceviz Mobilya Tasarımları

Ceviz Mobilya

Son zamanlarda çok trend olan kalın kesilmiş ve ağacın kenarlardaki doğal eğriliklerin ya da dalgalanmaların bırakıldığı yemek masaları, günümüzde rüstik tasarımlı evlerin en şık öğelerine dönüşmektedir.

Bu gibi bir masa tablasını parlak bir vernik ile daha da şıklaştırabilirsiniz örneğin. Dilerseniz bu tarz masaların etrafında modern stilde tasarlanmış metal ayaklı sandalyeler kullanabileceğiniz gibi dilerseniz country stilinde sandalyelere de yer verebilirsiniz.

Yine mutfaklarınızda zamansız klasik tarzlı mutfak dolabı tasarımlarına yer verebilirsiniz. Zira günümüzde bu tarz mutfaklar vintage ve Retro stilleriyle özdeşleştirilerek yeniden trend olmuş durumda.

Günümüzde çok trend olan koyu tonlu ağaç dokusunun belirgin olduğu parke modellerine de modern ya da klasik tarzlı evlerinizde yer verebilirsiniz. Bu içeriğimizde de sizlere Ceviz Mobilyalar dan ve birlikte kullanabileceğiniz en uyumlu renklerden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.