Yuvarlakmı Köşeli Mobilyamı sorusuna cevap aradığımız bu içeriğimizde eviniz için faydalı bilgiler bulabilirsiniz. Mobilya seçerken kendimize sormanız gereken bir çok şeyi unuttuğumuz gibi mobilyaların hatları ile ilgili detayları da atlayabiliyoruz çoğu zaman. Oysaki mobilya alırken kendimize sormamız gereken ilk şey mobilyanın hatları ile ilgili olmalıdır. Çoğumuz bu detaya dikkat etmeyiz ama hem kullanım amaçları, hem yer, hem de karakteristik özellikler ve mobilyaları benimseyişimiz açısından bu konu çok önemlidir.

Yuvarlak mobilyalar kendilerine özgü bir şekilde yer kaplarlar.  Köşeli mobilyalar daha az yer kaplamalarına rağmen yuvarlak tasarımlı mobilyalar etrafındaki dolaşım alanı da hesaba katıldığında yaşam alanlarında daha çok imkan sağlar.

Öte yandan uzun ve ince bir mimari yapıya sahip olan mekanlarda  dikdörtgen mobilyalar çok daha kullanışlıdır çünkü kapladığı yer artı çevresindeki hareket alanı arasında neredeyse hiç fark yoktur.

Hem bu şekilde istediğiniz eşyayı da  -0- şekilde duvara dayayarak azami yer tasarrufu edinebilirsiniz.

Evlerimizde gözetmemiz gereken bir diğer unsur da sosyalleşmek kavramıdır. Aile ve arkadaşlarla evlerimizde düzenlediğimiz toplantılarda  yemek servisi, sohbet ve dağılım açısından yuvarlak mobilyalar büyük bir avantaj sunar.

 Mobilyalar Ve Kapasite

Kapasite konusu da evlerimizde gözetmemiz gereken daha başka bir konu. Bu konuda yuvarlak tasarımlı mobilyaların her zaman daha fazla kişi sayısına hitap etiği tartışılmaz gerçeklerdendir.

Ama içerdiği kişi sayısı bakımından dikdörtgen masalar da ince uzun ya da  kare formlu  alanlarda avantaj yaratabilir.

Form Ve Estetik Duruş

Dikdörtgen mobilyalar her zaman daha görkemli duran ve mekanlarda ağır bir hava yaratan klasik eserler gibidir.  Yanı sıra duvara dayanabilir avantajlar sundukları ve kalabalık sosyal ortamlarda yüksek kapasite sağladıkları da tartışılmaz. Ek olarak yuvarlak hatlı mobilyalar her zaman mekanlarda yumuşak ve davetkâr bir sıcaklık sunarken  çocuklar için ve hafif sakar insanlar için daha güvencelidir.  Mekanlarda çok daha samimi ve eşit bir ortam sağlamaları da cabası.

Yuvarlak mobilyalar, köşesizlik kavramı içerdiğinden çocuklu evler için de köşelere çarpma tehlikesi ve riski barındırmaz. Dekorasyonla ilgili bu yazımızda da sizler için Yuvarlakmı Köşeli Mobilyamı sorusuna yanıt aradık. Bu arada halılarınızı en iyi şekilde koruyacak birbirinden şık ve hijyen Welsoft halı örtüsü modellerimize bakmadan ayrılmamanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.