En Güzel Arka Bahçe Tasarımları ile yaza harika bir başlangıç yapabilirsiniz. Yaz mevsimi geldi. Eğer değerlendirebileceğiniz bir arka bahçeniz varsa çok şanslısınız. Çünkü arka bahçeler bitki düzenlemesi, barbekü – mangal, havuza girmek ya da güneşlenmek konusunda değerlendirebileceğiniz en güzel alanlardandır. O halde zaman arka bahçeleri düzenleme zamanıdır. Özellikle de serin yaz akşamlarında eğlenceli zamanlar geçirmek için arka bahçelerinizi kullanabilirsiniz.

Yapay Süs Havuzu

Baktığınız anda sizi serinletecek bir süs havuzu ya da yapay bir göletim yok diye üzülmeyin. Çünkü isterseniz arka bahçede kullanacağınız eskimiş çekmecelerinizden bir süs havuzu oluşturabilirsiniz.

Havuzunuz varsa yüzme süngerlerini bu şekilde suyun zerine bırakarak aileniz için harika yüzen içecek standları kurabilirsiniz.

Oyun Ve Eğlence Zamanı

Yine kerestelerden tasarladığınız dev boyutlu cengalarla da bahçenizde harika oyunlar oynayabilirsiniz. Hatta sprey boyalarla boyadığınız çimenlerin üzerinde yaratıcı bir twister oyun alanı bile oluşturabilirsiniz.

Kendi Hamağınızı Kendiniz Yapın

Bu yaz hamağa para vermenize bile gerek yok. Kaliteli ve yırtılmaz kumaştan genişçe bir çarşafı ikiye katlayın ve iki ucundan urban ipleri geçirerek büzüştürün. İşte hamağınız hazır bile….

Küçüklere Harika Bir Oyun Evi

Bahçeye kurduğunuz bu minik evi ister kendinize bir dinlenme durağı, isterseniz de çocuk oyun evi olarak kullanabilirsiniz.

Örneğin arka bahçede bir ateş çukuru oluşturarak değerlendirebilirsiniz. Hem aydınlanmak, hem etrafında toplanarak mashmellowlarınızı şişe takarak kızartabilirsiniz. Bu gibi bir oturma alanı hem çocuklar, hem de yetişkinler için oldukça kullanışlı bölümlerdendir.

Yine arka bahçenizde sıra dışı ve harika ışıklandırma alanları yaratmak istiyorsanız teneke kutulardan ya da fosforlu renklere boyadığınız su dolu pet şişelerden de yararlanabilirsiniz.

Yaşlı ya da çürüyen ağaçları kökünden kesmeden önce nasıl değerlendirilebileceği konusunda değişik fikirlere yönelebilirsiniz.

Miniklere Özel Puflar

Bu şekilde katlanabilen puflardan dikerek arka bahçenize dağıttığınızda minik yavrularınıza harika bir dinlenme alanı oluşturmuş da olacaksınız.

Bahçenize her sene renkli aydınlatmalar ya da solar ışıklar alarak masraf etmek zorunda değilsiniz. Örneğin içi su dolu ve fosforlu boyalarla boyanmış şişeler de geceleyin fevkalade işe yarayacaktır. Bu içeriğimizde de sizlere En Güzel Arka Bahçe Tasarımlarından söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.