Paletten Oturma Takımı yapımı sandığınızdan daha da kolay bir işlem olabilir. Oturma grupları ya da koltuk takımları, günümüzde her kaliteden üretilebiliyorken ne yazık ki mobilya mağazalarında el yakan fiyatlarda sergileniyor. Oysaki kendin yap tasarımları ile çok ucuza oturma takımları tasarlayabilir ve gerek ev içinde, gerekse de bahçede açık alanda kullanabilirsiniz. Tahta paletlerle bahçe oturma grupları, L takımlar, şark köşesi bile tasarlayabilirsiniz.

Ahşap Koltuk Malzemeleri

Bunun için birkaç ahşap palet, çivi, vida, vidalama makinesi, zımba, (minder kısmı için) sünger ve kumaş yeterli olacaktır. Paletten oluşturulan köşe takımları hem ekonomik açıdan ucuza mal olmakta, hem de estetikliği de kendi özgün takım tasarımlarına kapı aralamaktadır. Örneğin yukarıda gördüğünüz gri minderli beyaz L köşe koltuk yazlığınızda kullanabileceğiniz son trendlere yönelik güzel bir örnek oluşturuyor.

Paletlerle Ahşap Sofa Yapımı

Burada ise paletlerden yapılmış ister genç bir çiftin evinde, ister bir genç odasında ya da bir bekar evinde kullanılabilecek sportif artı yeni nesil dinlenme sofası tarzını görüyoruz. İşte dilerseniz paletlerle bu gibi mini bir koltuk, dilerseniz de 6 adet paletle dilediğiniz renge (beyaz, gri, bej, siyah, yeşil, mavi v.b.) mega boy köşe koltuklar oluşturabilirsiniz.

Rahat Ahşap Koltuk Yapımı

Koltuklarınızı en rahat hale getirmek içinse tuhafiyeden sünger, elyaf ve kumaş gibi minder malzemesini alarak dikiş makinasında kılıfları oluşturabilir ve içlerini doldurabilirsiniz.

Elbette paletleri boyadığınız renk ile minderlerde kullandığınız kumaş uyumuna dikkat etmenizde yarar var. Bu şekilde ortaya güzel bir renk ve desen uyumu çıkacaktır. Renk uyumu olarak gri ve mavi renkleri, kırmızı ile beyazı, lacivert – beyaz ikilisini, siyah ile beyazı, yeşil ile toprak renklerini bir arada kullanabilirsiniz.

Dilerseniz yukarıdaki gibi siyah ve beyaz tonlarında asil köşe koltuk modelleri tasarlayabilirsiniz.

Şayet geniş bir balkon ya da terasınız varsa bu gibi geniş bir açıyı L koltuk şeklinde tasarladığınız bir koltuk takımı ile doldurmanızı öneririz

Ortama Ferahlık Katan Ahşap Koltuk Takımları


Dilerseniz buradaki gibi açık ve aydınlık renkleri kullanarak da daha ferah açık alanlar oluşturabilirsiniz. Bu içeriğimizde de Paletten Oturma Takımı yapımından söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.