Evinizi Güzelleştirecek En Güzel Saksı Bitkileri ile siz de yaşam alanlarınızı yeşile doyurabilirsiniz. Çiçek açan ya da yeşil yapraklı olan bitkiler, ev ve ofislerde aranan dekorasyon ürünü olarak görülüyor yıllardan beridir. Zira tüm bitkiler yaşam alanlarına canlılık vermekte. Sizler de evlerinizde doğa ile özdeş görüntüler elde etmek istiyorsanız günümüzde trend olan botanik ve egzotik bitki çeşitlerine evlerinizin genişliği el verdiği ölçüde yer verebilirsiniz.

Bu tür doğal saksı bitkileri ile evinizde doğal bir aura elde etmeniz mümkün. Böylelikle doğanın saf enerjisi evlerinize dolacaktır. Ayrıca bu tarz bitkiler evlere şık bir hava da katmaktadır. O halde hep birlikte günümüzde trend olan en güzel saksı bitkilerine geçelim.

En Güzel Saksı Bitkileri: Barış – Yelken Çiçeği

Barış yelken çiçeği, zarif ve ince duruşuyla günümüz çağdaş mimari tiplerine son derece uyumlu olabilecek bir saksı bitkisi çeşidi örneğin.

Dağ Palmiyesi

En Güzel Saksı Bitkileri

Bodur Ağaç Cinsleri

Tropikal iklimlerden evlerimize kadar giren ve saksılarda da yetiştirilebilen bodur ağaç cinsleri ile evlerinizin dilediğiniz köşesinde egzotik efektler yaratabilirsiniz.

Minik Saksılardaki Aranjman Mixleri

Eğer evlerinizde annelerinizden nenelerinizden kalan nostaljik bir mix etkisi yaratmak isterseniz, eskiye dönük bu tarz karma çiçek standlarından da oluşturabilirsiniz elbette.

Deve Tabanı

Yeterli güneş ve suya doyarak yerini sevdiğinde yükseldikçe yükselen deve tabanı bitkileri, uzun ve endamlı boyuyla ünlüdür. Eğer evlerinizde heybetli bir saksı bitkisine yer vermek istiyorsanız bu klasiği kesinlikle tercih edebilirsiniz.

Meyve Ağaçları

Günümüzde limon, lime, portakal, mandalina gibi narenciye gibi bodur ağaç formları da pek ala saksıya girerek evlerde hoş kokuları ve şıklıkları ile sergilenmekte.

Yuka – Aşk MerdiveniYine yuka bitkisi de ucuz fiyatlara satın alabileceğiniz egzotik tattaki bitkilerden. Dantel zarafetindeki aşk merdivenini ise saksıda konuçlandırabileceğiniz gibi yüksek noktalardan bile sarkıtabilirsiniz.

Kauçuk

Etli ve doygun yapraklı görsellere sahip dayanıklı bitkileri seviyorsanız bu tarz kauçuk cinslerine yönelebilirsiniz.

Kılıç

Kılıç bitkilerinin çeşitli renk ve formda olanları var ve gerçekten de evlere şıklık katan heybetli bitkilerdendir.

Kobra

Kobrayı anımsatan özel çiçekleri ve yemyeşil yaprakları ile kobra bitkisi de iltifatı hak eden güzellikteki bitkilerden biri. Bu içeriğimizde de sizlere En Güzel Saksı Bitkileri nden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.