En Güzel Bahçe Mobilyaları ile karşınızdayız. Son zamanlarda bahçeye sahip bir evde yaşayan bireylerin ne kadar şanslı olduklarından sıklıkla bahis etmekteyiz. Madem ki evinizin bir bahçesi var o halde vaktinizin büyük kısmını geçirdiğiniz bahçenizin alan tasarımı da oldukça önemli olmalı. Burada ailenizle güzel vakit geçirmek, sevdiklerinizi ağırlamak , açık havada geçirilen güzel zamanlar bilin ki sizi çok şanslı kılan avantajlardan…

Ağaçtan Oyulmuş Üçlü Koltuk

Burada bir bahçenin peyzajı kadar önemli bir konu daha var ki o da bahçe mobilyalarıdır. Bahçe tasarımının tamamlayıcı parçaları olan bahçe mobilyaları için kucak dolusu para ödemek zorunda da değilsiniz ayrıca. Örneğin pek alada bahçenizdeki ağaçlara ve el becerinize güvenerek doğal 2 li,3 lü, tekli koltuklar oluşturabilirsiniz.

Ağaçtan Tasarlanmış Sandukalar

Bunun için bahçenizde bulunan ve doğanın size armağan ettiği yaşlı ağaçlardan dahi yararlanabilirsiniz. Unutmayın ki doğallığıyla ahşap eşyaların evimize yakışması kadar bahçelerde bulunan ahşap mobilya natürelliği de oldukça şık ve kullanışlı tasarımlardandır. Örneğin kalabalık ailenizle ya da kalabalık dost meclislerinde rahatça kullanabileceğiniz geniş ve masalı bir doğal bank tasarımı da aşağıda yer alıyor.

Bahçenizde bulunan değerlerle doğal görüntüyü bozmadan (buradaki ağaçlardan) koltuklar, masalar ve hatta oturma grupları dahi tasarlayabilirsiniz. Elbette bunun için marangoz tanıdığınızdan yardım alabileceğiniz gibi kendi elinizden geliyorsa da kendi tasarımlarınızı DIY mahiyetinde yaratabilirsiniz. Bunun için torna tesviye tezgahınız varsa bu tarz bir istasyondan, elektrikli testereden artı ahşap yontma aparatlarından yararlanabilirsiniz. Örneğin aşağıdaki doğal ama bir o kadar da modern görünüşlü asimetrik bahçe bankı ne kadar da farklı görünüyor baksanıza.

Ağaçlarla Modern Banklar

Aşağıda ise tamamen ham ahşap ağaçtan oyma bir oturma takımı yer alıyor.

Dilerseniz oturma takımlarınızı ağaçların soyulmuş iç budak kısımlarından yapabilir ya da dilerseniz kabuklu dış kısımlarını da görsele ilave ederek oluşturabilirsiniz.

Ağaçlardan oyarak yaptığınız objelere her halükarda birkaç kat vernik atmanızda yarar var. Aksi taktirde açık budaklı iç kısımları sıcak – soğuk hava şartlarından kolayca etkilenebilir.

Burada da ağaçtan oyulmuş tek kişilik bir oturma sandalyesi görüyoruz. Bu içeriğimizde de sizlere En Güzel Bahçe Mobilyaları konusundan söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.