En Güzel Salıncak Fikirleri ile karşınızdayız. Evlerimizin bahçeleri hiç şüphesiz ilkbahar – yaz ayları girdiğinde evin iç kısmından çok daha fazla kullandığımız alanlara dönüşüyor. Ama her zaman sadece bir bahçe ya da teras oturma takımı yetmeyebilir. Eğer siz de çoluk çocuk evinizin bahçesinde yayılmayı seven bir aileyseniz bahçenizin neşesine neşe katmak için ellerinizle yaptığınız salıncak tasarımlarından yararlanabilirsiniz. Bildiğiniz gibi salıncaklar, bahçelere renk katan aynı zamanda da çocuklar için en iyi eğlence araçlarındandır. O halde gelin hep birlikte en neşeli ve eğlenceli kendin yap – DIY salıncak formlarına göz atalım.

Lastiklerle Yapılan Salıncaklar

Salıncakları eğlenceli renklere boyayarak zincirlerle pergolalara ya da kapı kirişlerine asabilirsiniz örneğin. Bunu yaparken en göz alıcı renkleri ve anime kahramanları kullanmayı da unutmayın sakın.

Çam ve ahşap mobilya tarzındaki kanepelerinizi sakın yıprandı diye hemen atmayın. Zira gün gelir onlardan terasınıza harika bir salıncak yapabilirsiniz. Salıncağınızı dilediğiniz renge boyayabilir ve dilediğiniz kumaşlarla da donatabilirsiniz.

Kasalardan Salıncak Yapımı

Kasaları minderlerle destekleyerek en kalın urganlarla ağaçlara asabilir ve mini yavrunuz için rahat formda harika bir salıncak oluşturabilirsiniz.

Zıplama kasnakları da açık hava salıncağı yapmak için kullanılabilecek ayrı bir aparat fikri oluşturabilir gördüğünüz gibi.

Sandalyeden Salıncak Yapımı

Gördüğünüz gibi atıl durumdaki sandalyelerin dört bir yanında delik açarak ve bu noktalardan ipleri geçirerek de bir salıncak oluşturmak mümkün…

Ahşap Kapıdan Salıncak Yapımı

Gördüğünüz gibi ahşap kapı kasalarından da salıncak yapabilirsiniz.

Tahta Çubuklardan Salıncak

4 tarafta birleştirdiğiniz tahta çubukları ve polyester kumaşla oturma bölümünü diktiğiniz salıncağı da bu şekilde yapabilirsiniz. Bu tarz mini bir salıncağı özellikle 0 – 6 yaş aralığındaki bebek ve çocuklar için eğlenceli ve kullanışlı formuyla kullanabilirsiniz.

Kaykaydan Salıncak

Kaykaydan yapılan bu salıncağı yapmak ise çok basit gördüğünüz gibi.

Salıncak Yatağı

Gördüğünüz gibi yatak formundaki bu salıncak modeli de tahta kasalardan yapılmış. Bu içeriğimizde de sizlere En Güzel Salıncak Fikirleri nden söz ettik. Sizler de küçük ya da büyük bahçelerinizde hatta balkon ya da teraslarınızda bu tarz salıncaklar tasarlayarak ailecek kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.