En Güzel Beyaz Mutfak Modelleri başlıklı yazımızı sizler için derledik zira farkındasınızdır ki son zamanlarda ortalık siyah ve beyaz mutfak trendi ile feci derecede sarsılmakta. Hatta öyle ki masif zemin boyası satan mağazalardan tutun da beyaz kaplama kağıtları bulabileceğiniz yerlerde beyaz renkli tüm boya ve kaplama malzemeleri ilk başta çabucak tükenen malzemeler arasında yer alıyor. Ayrıca son dönemde beyaz mutfak trendi ardından gelen siyah mutfak trendini solladı geçti bile. Elbette ki bu durumu beyaz rengin zarif, ölümsüz, aydınlık, ferah ve iç açıcı bir klasik olmasıyla da bağdaştırabiliriz. Az önce de sözünü ettiğimiz gibi beyaz renk, günümüzde hem tüm ev dekorasyonunda, hem de tüm mutfaklarda oldukça kullanışlı ve popüler hale geldi. Her şeyle de rahat bir uyum sağlıyor olması cabası elbette. Peki tepeden tırnağa duvarları ve tezgahı bembeyaza boyanmış bir mutfakta nasıl mobilyalar seçeceksiniz?… İşte bugün ki konumuz bu…

İsveç’ten Güzel Beyaz Mutfak Modelleri

En Güzel Beyaz Mutfak Modelleri ile Ahşap Kullanımı Bir Arada

Biliyorsunuz ki son dönemlerde mutfak dolaplarının seçimi ahşap – membran ya da akrilik alternatiflerle sunuluyor. Eğer gelenekçi bir yapınız varsa ahşap modelleri, titiz bir temizlik düşkünüyseniz ve parlak yüzeylerden hoşlanıyorsanız da akrilik yüzeyleri seçebilirsiniz. Yanı sıra dilerseniz beyaz renkli mutfağınızda ahşap detaylara da yer verebilirsiniz.

Mutfakta Dominant Renklerle Beyaz Kullanımı

Kimileri içinse beyaz sadeliğiyle gözü yoran ve heyecan arayışını sonlandıran bir renk olarak kabul görebilir. Bu durumda beyazın tam aksi olan olan dominant renkleri işin içine katıştırabilirsiniz. Örneğin bunun için renkli mutfak masası ve sandalyelerinden, renkli raf – taburelerden, renkli bir mutfak halısından ya da duvar çerçevesinden yararlanabilirsiniz. Burada çarpıcı renkler düz ve sade beyaz tonuyla iyi bir kontras sağlayacaktır.

Dingin Beyaz Ağırlıklı Mutfak

Eğer nötr beyazın ağırlığından bunalmayan ve bu dinginliği seven biriyseniz işte size baştan ayağı beyaz renk tonları ile detaylandırılmış sakin, sade ve zarif bir mutfak deneyimi yukarıdaki görselde yer alıyor.

Mutfakta Siyah – Beyaz Karışımı Ve Soft Renkler

Kimi mekanlar vardır ki sahibinin yönlendirmesi sayesinde vurgulanmak ister. İşte bu gibi durumlarda seçtiğiniz ana renk beyaz ise tam karşıtı olan siyahı doğru bir derecelendirme ile vurgulama öğesi olarak kullanabilirsiniz. Yukarıda tam da sözünü ettiğimiz tarzda bir mutfak çalışması yer alıyor. Yanı sıra soft tuğla rengi ve doğal ahşap tonları da bu ikili arasında güzel bir köprü kurarak mekanı dengelemiş. Bu içeriğimizde de sizlere En Güzel Beyaz Mutfak Modelleri nden söz ettik. Dilerseniz sizlere sunduğumuz örnek ve fikirlerden yola çıkarak siz de hayalinizdeki beyaz mutfak modelini hayata geçirebilirsiniz.

En Güzel Beyaz Mutfak Modelleri” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.