En Güzel Ferforje Masa Sandalye Modelleri ile evlerinizin bahçelerini estetik bir tarza bürüyebilirsiniz. Ferforje objeler, son yıllarda gerek evlerimizin iç dekorasyonunda, gerekse de out door ürünleri olarak sıklıkla kullandığımız materyal ve eşyaları oluşturuyor. Hatta ferforje obje ve eşyalar için belki de demirin büründüğü en estetik hali diyebiliriz.

Bu anlamda gerek oksitlendirilerek eskitme formu kazandırılmış küf yeşilindeki ürünler, gerek siyah – beyaz ya da parlatmalı ferforje eşya modellerini evlerimizin her köşesinde zevkle kullanabiliyoruz. Ama ferforje masa sandalye modelleri ise bahçe, teras, balkon ve verandalarımızda adeta yıllardır yer verdiğimiz klasiğe dönüştü. Zira dayanıklılığı, estetik görseli ve ağırlığı ile açık alanlara oturma konusunda ihtişam katmaktalar. Eğer siz de yazlık evinizin ya da kışlık mekanınızın verandasına, bahçesine bu tarz bir oturma takımı arıyorsanız bu içeriğimizden fikir edinebilirsiniz.

Gregorian Stilinde Ferforje Masa

Ferforje masa sandalye modelleri birbirine çok benzer tasarımlarda görünse de işlemeleri, oymaları ile çok farklı şekillere sahiptir. Yine barok, gotik, modern, klasik, gregorian, fütüristik, minimal tarzlarda da tasarlanabilmekteler. Örneğim aşağıda gregorian – klasik tarzda ince demir işçiliği çalışılmış beyaz ve naif bir takım görüyoruz.Burada da natüral klasik formlu bir ürün yer alıyor.

Aşağıda ise daha çok işleme, oyma ve işçiliğe sahip olan şatafatlı bir model var. Viktoryen stildeki bu bol işlemeli ferforje masa – sandalye tasarımı modern tasarımlı evlerden ziyade ağır dekore edilmiş evlerin bahçelerine uyum bir stile sahip.

Yüksek Stiller

Yüksek bir bar taburesi stilinde çalışılmış bu ferforje masa sandalye tasarımı ise bistro mekan tadında ve modern ve klasik karışımı bir stile sahip. Bu yüzden eklektik tasarımlı bir evin bahçesine ya da verandasına çok yakışabilir.

Aşağıda ise gerek ahenkli hafif ışıltısı ve gerekse de tasarımı ile modern eşyalarla kullanabileceğiniz bir takım yer alıyor.

Bu minimal tasarıma ise mutfağınızın bir köşesinde hatta evinizin antresinde bile yer verebilirsiniz.

Hem modern, hem de kıvrımlı olan bu tasarım ise eklektik – otantik tarzları sevenleri cezbedebilir.

Aşağıda ise barok stillerle birlikte kullanabileceğiniz hoş ve oturaklı bir model yer alıyor.

Gotik Stil

Burada da gotik mobilyalarla birlikte kullanabileceğiniz bir model bulunuyor. Koyu karanlık renkleri ve gotik işlemesiyle bahçenize eleganlık katabilir.

Ve yine burada da vintage stillerle birlikte kullanabileceğiniz eskiye dönük üzüm salkımı kabartmalarının yer aldığı bir oturma takımı yer alıyor. Bu içeriğimizde de sizlere En Güzel Ferforje Masa Sandalye Modelleri nden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.