Bahçe için ağırlık sepeti fikirleri mi , o da ne diyorsanız sizler için hazırladığımız bu ilginç içeriğe göz gezdirebilirsiniz. Bu mevsimde bağ – bahçe ile uğraşmak evin içinde kalmaktan çok daha eğlenceli şüphesiz. Ama her yıl tıpkı evlerimizde olduğu kadar ilkbahar – yaz ayları geldiğinde de bahçelerimizde peyzaj çalışmalarına yer veririz. Ağırlık sepeti ise bu konuda yararlanabileceğiniz uygulamalardan. Ağırlık sepeti nedir, nerede kullanılır daha önce hiç duymadıysanız işte açıklaması… Ağırlık sepeti, yol yapmak, erozyon kontrolü ve askeri uygulamalarda kullanılan yöntemlerdendir.

Yapılırken ise tel örgüler kullanılır. Kısacası tellerin içine kaya ve taş parçaları doldurularak yapılır. Bu yöntemi kullanarak yapay bir bahçe havuzu, bir tandır, açık hava şöminesi, tezgah ve bahçe duvarı, bahçe seperatörleri ve çok daha farklı şeyler yapabilirsiniz.

Bahçeleriniz için şık ve göze hitap eden estetik görseller yaratacak olan bu tel örgüler, aynı zamanda sizi fazla peyzaj masrafından da kurtaracak olan fikirlerden. Örneğin bahçenizde yapacağınız değişikliler için beton, harç, tuğla ya da başka materyallere ihtiyacınız olmadan sadece teller ve doğadan elde edebileceğiniz kaynak taşları ile masrafsızca peyzaj değişiklikleri yapabilirsiniz. O halde örneklere geçelim…

Ağırlık Sepeti ile Seperatör

Seperatörler yani dekorasyonda kullanılan bölüm ayraçlar açık havada özellikle açık teras ya da veranda gibi yerlerde mahremiyeti korumak adına tercih edilen bölümlerdendir. Dilerseniz beton – tuğla gibi işlemlerle uğraşmadan ağırlık sepetleri ile bu sorunu çözebilirsiniz.

Yine açık alanda bulunan masalar için minimalist görünümlü bu tarz masa ayaklarını da ağırlık sepetleri ile tasarlayabilirsiniz.

Ağırlık Sepetleri İle Bahçe Lükstürümü


Bahçelerde peysaj alanlarında da kullanabileceğiniz ağırlık sepetleri ile hoş görseller yaratabilirsiniz.

Yine kod farkı yaratacağınız alanlarında ya da , basamak tasarımlarında da ağırlık sepetlerinden yararlanabilirsiniz.

Ağırlık Sepetleri ile Bahçe Tandırı

Bahçenizde tandır, barbekü ya da şömine yapmayı mı düşünüyorsunuz? Bir de bu yöntemi inceleyin…

Su Havuzu

Yine Bakıp bakıp ferahlayacağınız bir su havuzu istiyorsanız bu tasarımı inceleyebilirsiniz.

Burada da ağırlık sepetleri ile tasarlanmış bir ekim – dikim alanı görüyoruz.

Bu su şelalesi de taşlar ve tel file örgülerle tasarlanmış. Bu içeriğimizde de sizlere Bahçe için ağırlık sepeti fikirlerinden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.