En Güzel Giriş Dekorasyon Örnekleri başlıklı yazımızla yeniden birlikteyiz. Evimizin girişi karakterimizi yansıtan parmak izimiz gibidir aslında. Ama ne yazık ki birçok insan bunun farkında değildir ve tüm özenini oturma odası – salon gibi yerlere gösterir. Oysaki bir evin girişi ilk intiba konusunda en önemli bölümdür ve evin anafikri niteliğinde diğer bölümler konusunda da insanlara fikir verir.

Evlerin Girişleri Neden Bu Kadar Önemli

Evinizin girişini birçok tür ve karakterde oluşturabilirsiniz. Örneğin yüksek bir kişiliğiniz varsa gösterişli – debdebeli bir giriş oluşturabilirsiniz. Ya da sade karakterde biriyseniz modern – minimal dokunuşlar kullanabilirsiniz antrenizde. Sıcak ve sempatik ev girişleri ise konuklara ya da ev sakinlerine kocaman bir ‘hoş geldin, iyi ki geldin’ yansıması sunacaktır. Sonuç olarak şık bir ev girişi, evinizi daha ferah ve estetik gösterir.

Ev Girişlerinde Zemin Faktörü

Ev girişlerinde halı kullanımı zordur zira bu noktada giriş – çıkış trafiği yoğun olduğundan halılar çok çabuk kirlenir ve hijyen bir ortam yaratılamaz. Bu noktada toz tutumu açısından kolayca yıkanabilen makine paspası kullanımı önerilir. Bunun dışında açık renk bir giriş zemini tozu ve kiri çok göstereceğinden bunun yerine yumuşak geçiş sağlayan soft renklerdeki krem, taş rengi ya da toprak tonlarındaki yer seramikler ya da mermerler önerilebilir. Sonuç olarak küçük bir orta halısı ile süslenmiş antreler hoş olacaktır.

Antre Duvarlarında Farklılık Yaratabilirsiniz

Evinizin girişinde farklı dokunuşlara yer vermek istiyorsanız çerçevelerle ikiye bölünmüş iki renkli duvarlar oluşturabilirsiniz. Yine şık paravanlarla da bu noktayı süsleyebilirsiniz.

Antrede Sıcak Renk Kullanımı

Antrenizin duvarlarında sıcak renklere yer verdiğinizde sokaktan içeri girildiğinde iç yumuşatacak bir ortam yaratmış olursunuz. Yine bu noktayı yeşil çiçekler, eski konsollar, şifonyerler ya da açık askılıklarla da doldurabilirsiniz.

Nostaljik Zeminler

Evinizin girişinde nostaljik çini desenli zemin karoları kullandığınızda sanki tarihi bir mekana girmiş gibi hissedersiniz. Bu da kesinlikle evinize değerlilik hissi kazandıracaktır.

Merdivenli Bir Antreniz Varsa

Merdivenli bir antreniz varsa bu noktayı neşelendirebilir ve burada da güzellikler yaratabilirsiniz. Söz gelimi içinizi açan bir duvar kağıdı, halıyla kaplanmış renkli basamaklar, duvarlara yerleştirilmiş hoş tablolar bu bölümü oldukça güzelleştirir.

Antrede Ayna Kullanımı

Antrelerde ayna kullanımı hem şıklık, hem de ışık dağılımı açısından hoş duran faktörlerdendir. Bu konuya eşlikçi olarak hasır sepetler, hasır kilimler de burada bir parça hoşluk yaratan diğer öğelerden olacaktır. Bu içeriğimizde de sizlereEn Güzel Giriş Dekorasyon Örnekleri nden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.