Evlerde Koridor Dekorasyonu Nasıl Olmalı neden bu kadar önemli diye düşünebilirsiniz. Oysaki koridorlar için evlerin bir nevi omurgalarıdır diyebiliriz. Çünkü evlerin odalarını birbirine bağlayan dar ve uzunlamasına tasarlanan bu bölüm, aslında belki de en çok kullandığımız ve gün boyu defalarca gelip geçtiğimiz alanlardır. Mademki koridor evlerde bulunan bölümleri ve tüm odaları birbirine bağlayan ve sıklıkla içinden geçtiğimiz bölümler, bu durumda koridorları evimize yakışır bir şekilde derlemek en akıllıcası olacaktır.

Üstelik koridor tasarımınız ister dar, ister uzun, isterse de kısa olsun, yapacağınız bu özenli dokunuşlarla koridorunuzu bambaşka auraya ve görsele sahip olan bir zaman tüneline dahi dönüştürebilirsiniz. Hem böylelikle koridorlarınız daha ferah ve işlevsel bir tasarım kazanacaktır.

Dar Koridorlara Dikkat!

Özellikle koridorunuz darsa, her zaman olduğu gibi açık renk kullanımını öneririz. Koridorunuzun duvarlarında kullandığınız açık ve parlak yüzeyli boyalar, dikey çizgili duvar kağıtları ya da aydınlatıcı aplikler hem ultra modern, hem de ferah bir görünüm katar ortamınıza. Yine koridorlarınıza düzenli bir şekilde astığınız modern resim tabloları, adeta koridorlarınızı minik ama harika bir galeriye dahi dönüştürebilir.

Ek olarak odalara açılan kapıların bej, beyaz, kum beji, kırık beyaz tonlarında da olması koridoru ve evi ferah gösteren detaylardandır. Tüm bunlara ek olarak duvarlarda büyük ya da farklı ebatlarda kullandığınız aynalar, burada yansımalar yaratarak ışık ve aydınlık kaynağı olacaktır. İlaveten koridorlarınız müsaitse koridorlarınızın duvarlarını şahsınıza münhasır bir kütüphane, bir kitaplık olarak kullanabilir, aile resimlerinizi asacağınız soy ağacı köşesi olarak dahi değerlendirebilirsiniz.

Koridorlarda Eşya Ve Aksesuar Kullanımı

Eğer koridorlarınızda ekstradan aksesuar ya da eşya kullanımına yer vermek istiyorsanız ince, uzun ve kübik tarzdaki ürünleri tercih etmelisiniz. Örneğin ince materyallerden tasarlanan dikey, fazla yer kaplamayan lambaderler,  abajurlar, fiskos türevinde kübik olan tek kişilik mini antre koltukları, ince uzun heykeller bu bölüm için uygun olabilir.

Yine de koridorunuz extra ufak ve darsa burada eşya ya da aksesuar kullanımını yeniden düşünün deriz. Koridorlarda zemin tercihinden söz etmemiz gerekirse açık renkli ve aşırı büyük olmayan ortalama boyutlardaki karolar tercih edilmelidir. Sizlere bu içeriğimizde Evlerde Koridor Dekorasyonu Nasıl Olmalı konusunda örnekler verdik.