Kanepelerle Dekorasyon başlıklı bu içeriğimizde yeniden birlikteyiz. Kanepeler, günümüzün çoğunu geçirdiğimiz demirbaşlardan… Sizin de belki çok sevdiğiniz bir kanepeniz var ve onu en güzel şekilde nasıl konuçlandıracağınızı bilemiyorsunuz. Ya da bu günlerde yeni bir kanepe almayı düşünüyor olabilirsiniz. O zaman doğru yerdesiniz. Zira unutmayın!… Günümüzde kanepe modelleri bizlere oldukça zengin seçenekler sunuyor olsa da kanepe seçmek oldukça spesifik bir hal alabilir.

Kanepe seçiminde her şeyden önce konfor ön planda tutulmalıdır. Düşünün bir kez yorgun bir günün ardından bizi rahat ettirmeyecek bir kanepede hiç birimiz oturmak ya da uzanmak istemeyiz öyle değil mi? Elbette konforun yanında aynı zamanda şıklığı da bir arada tutacak dengeli bir kanepe seçimi yapmamız gerekir.

İkinci olarak da yaşam alanınızın ölçülerine uygun bir kanepe modeli seçmemiz gerekecektir. Bu konuda kendinize soracağınız 3. soru ise salonunuzu ağırlıkla hangi ihtiyaçlar için kullanıyor olmanız… Örneğin salonunuzda sadece misafirleri mi ağırlıyorsunuz, yoksa bu alanı ailecek mi kullanıyorsunuz?…

Eğer salonunuz tüm gün kullanıma açık trafiği yoğun bir alansa burada nano teknolojili olan ve kolay temizlenebilir tekstil ürünlerinden üretilen kanepe modellerinden yararlanmanızı öneririz. Yoğun trafiği olan ve ailecek kullanacağınız salonlar için bu tarz kanepe – koltuk kullanımı gerekir. Öte yandan sadece salonunuzda misafirlerinizi ağırlayacaksanız daha elegan ve şık tasarımlı kanepe modellerini düşünebilirsiniz.

Klasik Ya da Modern Kanepelerle Dekorasyon

Klasik mi ya da modern bir kanepe seçimimi yapacağınız sorusunun cevabı tamamen evinizle bütünlük sağlayabilecek olan bir kanepe seçimi olabilir ancak. Elbette baştan aşağı klasik mobilya ve objelerle döşenmiş bir evde modern kanepe seçimi olamaz. Ama eklektik yani karma döşenmiş bir evde değişik kanepeler kullanılarak her türlü ters köşe de yapılabilir.

Sıcak Ve Sempatik Salon Uygulamaları

Eğer akşamları ailenizle ve sevdiklerinizle hoşça vakit geçirmek istediğiniz sıcak bir nokta varsa puflarla oluşturabileceğiniz bu tarz koltuk mixlerini kullanabilirsiniz. Gördüğünüz gibi yukarıda çokça kullanılabilecek oturma ve uzanma alanı olsa da insan trafiğinin kolayca işleyebileceği açık bir alanda bırakılmış.

Ferah Alan Uygulamaları

Çok misafir ağırlanmayan salonlarda (özellikle de ferah alanları seviyorsanız) yukarıdaki gibi serpme şekilde yerleştirilmiş koltuk uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Yüksek Tavanlı Evlerde Kuş Bakış Manzara Odağı

Bazılarımız yüksek tavanlı aydınlık ve ferah evleri tercih eder. Özellikle de bu gibi avlu tarzında ortada kalan ve evin her noktasından kuşbakışı gözlemlenebilen bir salonunuz varsa, bu noktayı her daim derli toplu tutmak önemlidir. Bu gibi durumlarda pratikçe toparlama imkanı sunan yukarıdaki fotodaki gibi koltuk konuçlandırma uygulamalarını kullanabilirsiniz.

L Kanepe Seçimleri

Eğer salonunuz kare formundaysa burası için en iyi seçim etrafta ölü köşeler bırakmayacak olan L kanepeler olacaktır.

Sofistike Bir Salonun Ayak İzleri

Eğer salonunuzda sofistike bir görünüm istiyorsanız klasik türde bir 3’lü kanepe artı 2 berjeri bir arada miksleyerek kullanabilirsiniz. Ya da farklı renkleri kullanarak eşyalarınızı bütünleştirebilirsiniz. Eğer desenli ürünler kullanacaksanız daha dikkatli olmalısınız. Böylelikle evinizde bir karmaşa yaratmamış olursunuz. Bu içeriğimizde de sizlere Kanepelerle Dekorasyon konusundan söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.