Dekorasyonda İşlevsellik Ve Rahatlık adlı içeriğimizle sizlerleyiz. Bazı dekoratif parçalar vardır ki onları sorgusuz sualsiz satın almak isteriz. Ama dekoratif bir ürünü sırf çok güzel olduğu için satın almadan önce birkaç kez durup düşünmek gerekir. Bu konuyu hiçbir kıyafetinizle uymayan son derece rahatsız bir ayakkabıyı sırf gözünüze güzel göründü diye almak ve bir köşeye fırlatıp atmak gibi düşünün… Ev dekorasyonunda da aynı kural geçerlidir. Sonuçta bir mobilya seçerken işlevselliği ve konforu yabana atmamak gerekir.

Sade, Düzenli, Sıcak İskandinav Tarzı

İskandinav stilini oluşturan bu 3 kural, son dönemde rahat ve konforlu evlerin baş tacı gibi örneğin. Geleneksel İskandinav evleri, küçüklüğü ile dikkati çekerken bu temel kavramlar ve minimum eşyası ile karmaşadan uzak stilde tasarlanır. Bu sadelik, evin içinde dağınıklık yaratmazken eşyaların sadelik ve işlevselliği kullanıcılara rahat ve konfor sunar. Dilerseniz siz de ihtiyaç fazlası eşyanın olmadığı bu gibi bir dekorasyonla sade, karakterli ve ev dağıldığında dahi kolayca toparlanabilen tasarımlar kurgulayabilirsiniz.

Aydınlık Renkler 

Yine İskandinav tarzının en önemli noktalarından biri de evleri geniş gösteren beyaz, açık gri gibi ferah renklerin kullanılmasıdır.

İşlevsel Eşyalarla Alan Değerlendirmesi 

Dilerseniz siz de İskandinav tarzıyla alanları değerlendirme konusunda fonksiyonel çözümler yaratabilirsiniz evlerinizde. Evlerdeki bu “boşluk hissi” ile günlük hayatı kolaylaştırabilirsiniz örneğin.

 

Doğal Aksesuarlar

Bu dekorasyon türevinde doğallığın ne kadar önemli olduğu ortada. Bu nedenle canlı bitkiler, hasır sepetler aksesuar olarak tercih edilebilir.  Bu içeriğimizde de sizlere Dekorasyonda İşlevsellik Ve Rahatlık den söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.