Dekorasyonda Katman Kavramı nedir? Günümüzde bu alanda farklı desen ve renkteki kumaşları üst üste katmanlar halinde kullanmak trend olan bir moda stili. Eğer çılgın tasarımlardan hoşlanan renkli bir kişilikseniz siz de rastgele parçalardan oluşmuş izlenimi veren bu stili evlerinizde uyarlayabilirsiniz. Ama hemen belirtelim ki bu stil küçük alanlara ve karmaşadan hoşlanmayanlara göre değil…

Renk Ve Desen Uyarlama Sanatı

Bu konuda ilk yapmanız gereken taban rengine karar vermek. Öncelikle duvarlarınızda kullanacağınız rengi seçerek işe başlayabilirsiniz. Ardından geometrik ve küçük desenli baskıları, geleneksel ve büyük desenli; balıksırtı, şal deseni, hayvan motifi gibi imgeleri kullanarak yola devam edebilirsiniz. Son aşamada da koyu renkli bir baskı türü seçerek son derece hareketli bir oda yaratabilirsiniz. Tüm bunları yaparken mekandaki bütünlüğü de göz önünde bulundurmalısınız elbette.

Dekoratif Katmanlı Halı Uygulamaları

İlk aşamada bu kadar hareketli bir stil benim için çok fazla diyorsanız bu stili sadece katmanlı halı yerleştirmesiyle de deneyimleyebilirsiniz. Bu temizlik yapmaktan zorsunan bazı insanlara bir külfet olarak görünse de yeniliklere açık bir çok insan için günümüzde bir stil dalgası oluşturuyor.

Dekorasyon Zeminde Başlar Diyenler İçin

Zeminde katmanlı halı uygulamalarının son derece sıcak ve sempatik görseller yaydığını düşünenlerdeniz.

Büyük Alanlarda Daha Çok Renk Ve Desen Harmonisi

Eğer uygulama alanı büyükse zemindeki gösteriş daha da büyük oluyor. Zira halıların çoklu karması mekana otantik bir ihtişam katıyor.

Renk Cümbüşü

Bu renkli harmonisinin mekanları ne denli coşturduğuna ve doldurduğuna dikkatlice bakın…

Katmanlı halılar sayesinde yerde oluşturulan kalın doku aynı zamanda mekanın zemininin ısınmasını da sağlıyor.

Zıtlıklara imkan sunan farklı tarzdaki renk ve desen harmonilerine sahip farklı halılarla odaların havasını başka başka ambiyanslara taşıyabiliyorsunuz.

Hasır ve değişik renklerdeki kilim efektlerinin karışımı mekanları etnik kökenli bölümlere dönüştürüyor. Bu içeriğimizde de sizlere Dekorasyonda Katman Kavramı ndan söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.