Geometrik Tezgah Arası Fayans Modelleri adlı içeriğimizle yine karşınızdayız. Son yıllarda ‘mutfak tezgah arası’ olarak adlandırılan, ayrıca da dolap ve tezgah arasında konuçlanan fayans bölümleri: göz alıcı , hareketli,şık gösterişli aynı zamanda da hareketli karolarla süslenmekte. Bu bölümlerin şu aralarda hijyeni kadar günümüzde gösterişli ve şık duruşu da önemseniyor. Örneğin bu efektler arasında bohemyan Hint ambiyansı taşıyan dairesel dokunuşlar yer alıyorken, parlak -renkli taşlı mozaik karolara, aynalı taşlara, doğal taş modellerine yer verilebiliyor. Ayrıca bu noktalarda son zamanlarda birleşen ortak bir akım daha var ki da duvarlardaki geometrik efektler.

Duvarlardaki ve özellikle de tezgah aralarındaki geometrik fayanslar, daha ziyade modern yapılı ev stillerine ışık tutuyor. Aynı zamanda da duvarlara modern bir hareketlilik getiriyor. Böylelikle insanlar mutfaklarda düz ve sıradan duvarlara sahip olmak yerine renkli ve stil sahibi duvarlara kavuşuyor.

Beyaz Geometrik Tezgah Arası Fayans Modelleri

Geometrik kesimli fayans karoları, kare, dikdörtgen, yuvarlak, altıgen, bal peteği stillerinde döşenebiliyorken aşağıdaki gibi belirli algoritmalarda ve sıra dışı efektlerde de döşenebiliyor. Beyaz gibi düz , sade renklerin yanı sıra renkli açık ya da koyu tonlardaki taşlar seçime göre göz dolduran ya da mekanı genişleterek rahatlatan öğelere dönüşebiliyor. Sizlerde küçük bir mutfağı daha geniş göstermek için bu tarz beyaz tezgah arası karolara mutfağınızda yer verebilirsiniz örneğin.Yine aşağıdaki gibi mermer efektli karolarda duvarlara gizemli bir görüntü katabilir.

Aynı şekilde etnik retro stilindeki bohemyan çiçekli – dairesel, mandala figürleri de tribal mutfak dekorasyonuna çok yakışacaktır.

Aşağıdaki görselde de siyah – beyaz, beyaz, gri , antrasit renkli mutfaklara çok yakışacak tarzda kristalize efektler sunan şık bir tezgah arası fikri görüyoruz.

Ve yine hemen hemen her tarzdaki mutfak modeline uyumlu olabilecek joker niteliğindeki bir tezgah arası fayans modeli de aşağıdaki görselde yer alıyor

Küçük boyutlu mutfakları ferahlatabilecek minimal stilde 3 boyutlu kabartmalı bu gibi tezgah arası taşlar da mutfağınıza hareketlilik katabilir.

Patlatma Doğal Taş Tezgah Arası

Doğal taş görselli mermerler, rustik mutfak tezgah aralarına çok yakışırken aşağıda gördüğünüz patlatma doğal taş stilindeki 3 boyutlu tezgah arası modelleri de mutfaklarda doğal görüntü tercih eden kişilerin seçimi. Bu içeriğimizde de sizlere Geometrik Tezgah Arası Fayans Modelleri nden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.