En Güzel Epoksi Zemin Uygulamaları başlıklı içeriğimizle yeniden birlikteyiz. Rüya gibi tasarlanmış bir ev hangimizin hayali değil ki?… Evlerimiz için doğru stil seçimi, doğru duvar – yer kaplamaları, doğru mobilyalar ve elbetteli doğru tarzlar bu bütünü oluşturan mihenk taşlarından. Üstelik gün geçtikçe de şç mmari aanındaki yeni trendler evleri rüya gibi bir hale sokuyor. Söz gelimi gergi tavanlarla evlerinizin tavanını masalsı bir hale sokabilirsiniz. Tabanında ise üç boyutlu halılarla farklı enstantaneler yaşayabilirsiniz. Ama epoksi uygulaması ile gerçekten evinizin çehresi değişebilir. Hatta kendinizi bambaşka bir mekan ve ambiyansta bukabilirsiniz.

Evet doğru zemin evlere bambaşka güzel bir hava katar. Son günlerde ise epoksi zeminler çok revaçta ekonomik malzemelerle ve kendin yap yöntemiyle de herkes istediği zemine kavuşabiliyor. Dilerseniz siz de epoksi zeminler sayesinde kristal parlaklığındaki şık ve 3 boyutlu zeminlere kavuşabilirsiniz.

Papatyalarla Dolu Kır Tadında Bir Zemin

Epoksi çalışmaları ile zemininizi tekrar elden geçirerek odanıza farklı bir hava katabilirsiniz. Örneğin yukarıdaki papatyalar evlerinize kır havasını taşıyabilecek en güzel örneklerden biri. Ya da romantik tasarımlı bir odada aşağıdaki gül baskılı epoksi zemini tercih edebilirsiniz.Örneğin bu tarz bir zemin döşemesi, shabby chic ya da vintage romantik tasarımlı bir ev için çok uygun olacaktır.

 Banyodaki Okyanus

Son günlerde epoksi zemin trendi gerek canlılığı ve gerekse de göz alıcı parlak şıklığı ile gerçekten de çok moda oldu. Sonsuz sayıdaki epoksi seçeneklerinden biri de deniz ve okyanus efektleri.Üstelik bu su görünümü de banyo gibi ıslak zemine yönelik mekanlar için son derece uygun ve keyifli.

Aşağıda ki görsel de ise zeminde adeta bir ayna yansıması gibi zaman içinde zaman yaşanıyormuşçasına orta çağdan günümüze akan bir sahne bulunuyor. Bu sıra dışı ve seçkin görünümleri siz de evlerinize taşıyarak sıkıcı zemin görünümlerinden kurtulabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi epoksi çalışmaları ile zeminler 3 boyutlu görünümler kazanıyor. Epoksinin ana malzemesi, doğada bulunan reçine ham maddesinden elde ediliyor. Farklı ebat ve boyutlarda satılan epoksi malzemeleri iki ayrı elementten oluşuyor. Epoksi sıvısı ve sertleştirici jel olarak. Bu ürünler internet anlatımlarında 1 ve 2 ya da A ve B olarak da adlandırılabiliyor. Epoksi sıvılarını aynı miktarlarda farklı bir yerde karıştırarak ve bir çubukla iyice harmanlayarak birbirine geçmesini sağlıyorsunuz öncelikle. Altta dilediğiniz duvar kağıdı efektini kullanarak üzerine renksiz şeffaf epoksi dökebilirsiniz. Ya da dilerseniz epoksi karışımını renklendirebilirsiniz. Püf noktası karışım oranını iyi ayarlamak, homojen bir miks elde etmek ve elbette kuruyana kadar darbe, iz ve toz – kir gibi partiküllerden korumak.

Sizler de zeminlerde Epoksi çalışması yaparak bir hindibağı tarlası, kasımpatı çiçeği tarlası, dere görselleri, suda yüzen yunus görselini veya denizlerdeki resif görüntülerini evlerinize taşıyabilirsiniz.

Sonuç olarak sa yukarıda gördüğünüz gibi müthiş görseldeki zeminler çıkıyor ortaya.Gördüğünüz gibi bu içeriğimizde de sizlere Epoksi Zemin uygulamalarından söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.