Mozaikli Banyo Seramik Modelleri adlı içeriğimizde sizlerleyiz. Banyolarda döşenmiş olan duvar seramikleri ve yer karoları, banyoları gösteren en iyi segmentlerdendir. Bunlar arasında yeniden trend olan bir akım var ki o da Mozaikli seramik modelleridir. Sanılanın aksine mozaik işlemeleri aslında eskiden bir sanat dalıydı ve eski Yunan – Roman saraylarının duvarlarını, yer zeminlerini süsleyen başlıca çalışmalardandı.

Eski tapınak süslemelerinde kullanılan bu taşlar günümüzde ev dekorasyonunda iç tasarım alanında çok popüler. Bu akım özellikle de banyo kaplamalarında kullanılıyor. Banyolarda harika efektler yaratacak olan mozaik seramik modellerini ise sizler için seçtik.

Mozaik efektli fayans modelleri günümüzde birçok farklı malzemeden yapılabiliyor. Örneğin bilinenin aksine taştan yapılan mozaik modelleri, aslında banyolar için iyi bir seçim değildir zira taştan yapılan mozaikler temizlik malzemelerinin içerdiği kimyasallardan etkilenerek aşınır. Bunun yerine cam olanları tercih ettiğinizde hem aşınmasız bir hijyen sağlayabileceğiniz gibi hem de daha parıltılı şıklığa sahip zeminler elde edebilirsiniz banyonuzda.

Banyoları Geniş Gösteren Mozaikli Banyo Seramik Modelleri

Mozaik seramik modelleri ebat ve işlenişleri bakımından banyoları daha geniş ve ferah gösterme özellikleriyle ünlüdür.

Resimlerden de anlaşılabileceği gibi mozaik fayans çeşitleri birçok farklı renkte üretilebiliyor. Materyal olarak da cam, seramik, taş, sentetik ürünlerden elde edilebiliyor. Elbette seçilen materyale göre de farklı fiyat skalası ortaya çıkmakta.

Tüm unlara ek olarak mozaik fayans modelleri tek bir kalıba ya da ölçüye bağlı kalınarak üretilmiyor. Yani farklı ölçü ve boyutlarda üretilebiliyor.

Günümüzde en popüler olan renkler daha çok toprak renkleri ve siyah – beyaz gibi kombin renklerden oluşuyor. Şekil olaraksa dikdörtgen, daire formlu, kare formlu ya da altıgen bal peteği formlu mozaik modelleri mevcut.

Banyoda Işıltı Arayanlara Simli Mozaik Modelleri

Aralarına ışıltı katılmış simli mozaik modelleri ise galaktik yıldız yansımalarını anımsatıyor ışıltısıyla uzaktan bakan gözlere…

Gördüğünüz gibi bu içeriğimizde de sizlere Mozaikli Banyo Seramik Modelleri nden söz ettik. Sizler de banyonuzun modern ve dekorasyon tasarımına göre günümüzde oldukça popüler olan mozaik taşlı seramik modellerinden tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.