Orijinal yatak başı modelleri ile siz de yatak odanızı bambaşka bir mekana dönüştürebilirsiniz. Yatak odasındaki yatağın rahatlığı ve konforu ne denli önemliyse aynı odanın şıklık kazanması açısından seçilen yatak başı çeşitliliği de gerçekten göz dolduran efektler sunar. Günümüzde çoğunlukla hazır- fason fabrikasyon usulü yatak odası takımlarını seçtiğimizden çoğunlukla yatak başının üzerinde pek de durmuyoruz. Oysaki karakteristik özelliklere ya da geleneksel esintilere sahip olan yatak başlarından kullandığınızda yatak odanıza egzotik hatta mistik bir hava bile katabilirsiniz.

Örneğin doğal ahşap el oymasından tasarlanmış dev bir yatak başı ile gören gözleri büyülemeniz mümkün olabilir. Aynı zamanda bu tarz bir yatak başı stiliyle etnik ve otantik bir hava estirebilirsiniz yatak odalarınızda. Bu tarz orijinal bir yatak örtüsüne yerde keten halı parçaları, doğal dokumadan nevresim takımları ve camlarda yerlere kadar uçuşan tüller artı jüt ipinden bir perde eşlik edebilir.

Mesafeli Ve Büyüleyici Ferforje Orijinal Yatak Başı Modelleri

Ferforje, demir, çelik ya da pirinç yatak başlarını zaten nicedir yatak başlığı olarak kullanmaktayız. Ama size tavsiyemiz yatak odanızdaki görsel etkiyi arttırmak adına XXL boyutlardaki ferforje başlıklara yönelmeniz olacaktır. Bu sayede yatak odanıza kutsal bir hava bile verebilirsiniz.

Ham ve natürel ahşap yatak başları tarihin eski yüzyıllarından beri evlerde, han hamam ya da konaklarda kullanımda. Ama siz işi biraz daha değiştirmek ve olaya kendinizden bir ruh katmak istiyorsanız yukardaki gibi baskılar uyguladığınız yatak başı modellerini kullanabilirsiniz.

Farklı Coğrafyalara Ait Esintiler Taşıyan Yatak Başı Modelleri

Fas, İran, Mısır gibi farklı kültürlere ait değişik işlemeli yatak başı modelleri ile de bulunduğunuz yerden dünyanın her yerine yolculuk edebilirsiniz adeta. Zira böyle bir yatak başı ile rüyalarınızda masallar aleminde kısa bir gezinti yapmamak imkansız gibi.

Yine yukarıdaki görsel de de ipeklerle bezenmiş Hint işi bir yatak başı tasarımı görüyoruz.

Daha doğaldan yana iseniz yatak başınızı XXL formlu doğal hasırlarla da bezeyebilirsiniz.

Bura da da Afrikan oyma tarzını üzerinde barındıran bir stil görüyoruz.

Ve işte daha sade bir model…

Bohem stildeki yatak odalarına çiçeklerle uygulanabilecek farklı ve doğal bir yatak başı çözümü.

Yukarıda yine Asyatik stilde tasarlanmış gayet doğal bir tasarım varken, aşağıda ise paravanlarla sıra dışı yatak başı modelleri oluşturulmuş. Bu içeriğimizde de sizlere Orijinal yatak başı modelleri nden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.