Şıklığıyla Dikkat Çeken Fayans Modelleri , evlerin duvarlarında sergilendiğinde, dönüp bakmadan geçemeyeceğiniz alanlara dönüşür. Günümüzde ise bu seçeneklerle bol bol karşılaşıyoruz. Patlatma fayans modelleri, dokulu – 3 boyutlu modelleri, yaldızlı dore- lame – bronz formları, tarama fayans modelleri, eskitme fayanslar, ahşap görüntülü olan modelleri, mozaik desenleriyle birbirinden güzel formlar sunuyor bizlere şimdilerde. En çok tercih edilen modeller ise ferah algı yarattığından ötürü açık renkli olanlar…

Porselen Fayans Modelleri

Yaşadığımız dönemde belki de en çok tercih edilen ve modası geçmeyen seçeneklerden biridir fayans modelleri. Temizliğinin kolay olması ve şıklığı ise tercih sebebi.

Mat Mozaik Fayans Modelleri

Bu modeller için mutfakların en ağır topudur diyebiliriz.. Çok çeşit mutfak dolabı ile kolayca uyum sağlayabiliyor olmaları da tercih sebeplerindendir.

 Urbanwood Mozaik Fayans

Ahşap algısı yaratan bu fayans modelleri ise dönemimize ait olan yepyeni bir fayans seçeneği olarak karşımıza çıkıyor. Çok fazla kişi tarafından ilgi gören bu model birçok doğal formdaki dekorasyon çeşidi ile uyumludur.

Fayans Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Seçenekler arasında yer alan daha birçok fayans form ve modeli olsa da başta dikkat etmeniz gereken kraterlerin en önemlisi mutfak dolaplarınız, yer karoları ve mutfakta kullanılan ana renklere en uygun modelleri seçmek olmalı. Fayans modeli seçerken görsel alanda sizleri mutlu edecek fayansların yanı sıra pratik kullanım avantajları sağlayacak ürünleri seçmenizi de öneririz. Söz gelimi temizliğin ve hijyenin kolay sağlanması da fayans seçiminde göz ardı edilmemelidir. Yanı sıra fayansların üzerinde bulunan desenler veya özel simgeler modası geçecek tarzda olmamalı genel trendlere uygun biçimde seçilmelidir.

Tezgah Üstü Fayans Modelleri

Tezgah üstü fayans modelleri, her zaman tam göz hizasında yani en çok dikkat çeken noktada bulunur. Bu yüzden mutlaka mutfağın tarzına uygun biçimde seçilmelidir. Bu noktayı özellikle düz renklerden seçtiğinizde ölümsüz ve modası geçmeyen ürünlere mutfağınızda yer vermiş olursunuz. Aynı şekilde doğal taşlardan oluşan seçeneklerde ölümsüz modellerden biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.