Belki evleneceksiniz ya da belki yatak odanızı yenilemeyi düşünüyorsunuz. Ama o güzel görsele sahip olan yatak odası takımları, mobilya mağazalarındaki showroom görselleriyle sizi aldatmasın. Zira yatak odanızın metrekaresi, kolonları, ya da mimari tasarımı mobilyaları aynı şekilde yansıtmayabilir. Bu yüzden yatak odası mobilyası seçimlerinizde öncelikle yatak odanızın metre kare verimini, kolonları ve ardından da hangi tarz ve stilde ürün seçeceğinizi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Örneğin eğer yatak odanız küçükse full argümanlardan oluşan bir yatak odası takımı evinizdeki odanız için işlevsel ve fonksiyonel olmayabilir. Örneğin nedir standart bir yatak odasında yer alan mobilya argümanları? Yatak başı- baza ve şilte üçlüsünden oluşan yatak takımı, baş ucu mini şifonyerleri (2 adet), standart ve ortaklaşa kullanılacak olan geniş şifonyer, gardırop, tuvalet aynası…

Yatak Odası Mobilyası Ve Oda Ebatları

Yatağınızın büyüklüğünü ve ebatlarını yatak odanıza göre seçmeniz gerekirken yine yatak odası gardırobunuzu da 3-4-5 kapaklı seçeneklerde odanızın elverdiği ebatlarda seçmeniz gerekir. Hatta bazı durumlarda tekli ya da ikili şifonyerlerden feragat etmeniz gerekebilir. Yine gardırop konusunda yeriniz darsa raylı dolap sistemlerine yönelmenizi öneririz. Yine camlı gardıroplar her zaman giysilerin dağınız görüntüsünü eleverir. Bununla birlikte kendinden aynalı bir gardırop seçerseniz ayrıca odanızda bir ayna aparatına gereksinim duymazsınız. Küçük yatak odalarında en iyi fikir bir giyinme odası bölümü arayışı olabilir.

Yatak Odası Mobilyası Materyali

Yine yatak odası seçimlerinizde materyal konusu da çok önemlidir ki seçtiğiniz mobilya materyalleri uzun ya da kısa vadede kullanım sürecini belirler. Bu konuda sağlam ürünlere yönelirseniz evladiyelik kullanım imkanınız olacaktır. Örneğin MDF ya da sunta gibi seçenekler ucuz ve ekonomik fiyat skalasında yer alırken çok uzun ömür vad eden mobilyalardan sayılmaz. Bunun yerine gerçek ahşaptan tasarlanan ve özellikle ceviz materyalinden tasarlanmış yatak odası takımları pahada yüksek olsa da evladiyelik mobilyalardandır. Son yıllarda en çok tercih edilen yatak odası mobilyalarını; modern, minimal, avangard ve country stiller oluşturuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.