En Güzel Balkon Modelleri , kesinlikle yazın en çok zaman geçirdiğimiz açık mekanlardandır. Kavurucu sıcaklarla yazı dibine kadar yaşadığımız şu günlerde bahçe keyfi de son hızıyla sürüyor. Sonbahar gelmeden bu keyfe doyasıya devam diyoruz. Pandemi sürecinde bahçeli evlerin avantajı su yüzüne çıkarken evlerinde teras ya da balkonları olan insanlar da dünyanın en şanslıları oldu çıktı. Özellikle de balkonlarını mini bahçeye dönüştüren insanlar gerek çiçeklendirme gerekse de ekim biçim konusunda çeşitli denemeler yapmaya başladı. O halde gelin bu sezon en çok beğenilen balkon – teras tasarımları hangileri olmuş hep birlikte bakalım…

Yarı Açık Yarı Kapalı Balkon Ve Teras Seçenekleri


Aslına bakacak olursanız balkon ve teras konusunda yarı açık alan tasarlayanlar bu alanları yılın uzun döneminde kullanmayı başaran bireyler arasında yer alıyor. Zira küresel ısınmanın da getirisiyle uzayan yaz mevsimleri, baharın geliş – gidişli havasıyla yarı açık balkonları kullanmamıza da aylarca imkan tanıyor. Bu yüzden yarı açık balkon – teras denemeleri kesinlikle en akıllıca planlanan alanlardan biri olarak görülüyor. Örneğin bahçesinin bir köşesini ya da balkonunu kış bahçesi yapanlar kış aylarında da bile sıcak çaylarını bahçelerinde yudumlamayı sürdürüyor.

Camekanlı Teraslar

Camekanlı teraslar tüm gün, gün ışığını alan ve aydınlık artı açık hava ile buluşturan bereketli mekanlardan… Bu nedenle imkanınız varsa müstakil evinizin bir noktasını kapı bağlantısı açtırarak bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Pergolalı Teraslar

Yine evinizin zeminindeki herhangi bir noktasında zemin kodunu yükselterek pergolalı bir bölüm yaptırabilir ve içeriden kapı açtırabilirsiniz. Böylelikle yukarıdaki gibi keyifli bir alanınız olacaktır.

Tuğlalı Teraslar

Günümüzde açık ya da kapalı alanlarda tuğla kullanımı iyice yaygınlaştı. İçerilere dahi doğanın natürel dış mekan havasını kazandıran bu doğal görseli balkon ya da terasınızda kullanarak siz de evlerinizde son derece natürel ortamlar yaratabilirsiniz.

Minimal Bahçe

Hem yazlık, hem de kışlık bir terasınız olsun istiyorsanız rahat koltuk ve minderlerinizi bol yeşil bitki kombiniyle camekanlı bölümlerde kullanabilirsiniz. Bu içeriğimizde de sizlere En Güzel Balkon Modelleri nden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.