2021 Ofis Dekorasyon Trendleri ne durumda gelin bu içeriğimizde hep birlikte inceleyelim. Evimizden sonra zamanımızın çoğunu ofislerimizde geçiriyoruz. Ofislerde şık ama rahat bir atmosfer de olması gerekir ki bu tüm çalışanların genel ruh halini aynı zamanda da üretkenliği etkiler. İyi tasarlanmış bir ofis ise kesinlikle kurumların başarısında olumlu bir etki sağlar.

Ofisinizde Nasıl Bir Etki Yaratmak İstediniz?

Öncelikle çalışma alanınızda nasıl bir etki yaratmak istersiniz sorusunu kendinize sorabilirsiniz. Çalışma alanınızda karakteristik bir ifade yaratmak için öncelikle misyonunun yazılı olduğu bir dekorasyon eşyası hazırlayabilirsiniz. Bu özel baskı stilleriyle hazırlanmış logolu bir tabela, küllük, kalemlik, tablo ya da bardak altlığı bile olabilir. Bunun dışında alanınızı görsel olarak sıcaklaştırmak için halı ve kilim kullanarak ofisinizi hem modernleştirebilir, hem de daha sıcak bir havaya bürüyebilirsiniz. Böylelikle hatları altı kalın çizgilerle çizilmiş bir ofisiniz olacaktır.

Ofis Duvarları

Ofisinizde adeta konuşan ve ifadeli duvarlar için duvara şirketin temasını belirten tablolar yanı sıra sade resimler asabilirsiniz. Yine daha afili bir ofis görünümü için duvarda ayna da kullanabilirsiniz. Unutmayın ki kalemlik, zımba gibi küçük ama işlevsel ürünler sizin düzenli bir kişilik olduğunuzu vurgular. Bu yüzden bu detayları önemseyiniz.

Yine ofis masalarında düzen sağlamak açısından çeşitli planlayıcı ve not tutma araçları konulabilir.

Ofis atmosferinde tekdüzelik sıkıcılık yaratabilir. Bu yüzden ofisinizdeki her alanın kendine has bir havası olması gerektiğini düşünenlerdeniz. Örneğin bölümlerde renk farklılıkları yaratarak dahi bunu başarabilirsiniz.

Ofis Aydınlatması

Ofislerdeki kaliteli aydınlatmalar iyi tasarlanmış bir çalışma ortamını simgeler. Ofiste göz yormayan, çalışmayı kolaylaştıran ve doğru konuçlanmış aydınlatmalar çok önemlidir.

Ofis ve kurumlarda bulunan bir bekleme odası, doğru noktada olmalı ve sıkıcılıktan uzak pozisyonda olmalıdır. Yanı sıra çalışanların profesyonel gelişimi için kütüphane tadında olan iş bilgisi üzerine yazılmış kitaplarla donalı kitaplık bölümleri de konuçlandırılabilir. Ayrıca ofise giriş alanı ilk görülen bölüm olduğundan ferah ve etkileyiciliği yüksek olmalıdır.

Çalışma alanlarınızı ısıtmak için daima yeşil bitkilerden yararlanmanızı öneririz. Böylelikle daha renkli ve enerjik bir ortama sahip olacaksınız.

Ofiste Renkler

Kırmızı ve sarı gibi sıcak renklerin üretkenliği arttırdığını biliyor muydunuz? Bu yüzden ofiste göz yormadan ve seyrek şekilde bu renklerden de yararlanabilirsiniz.

Yine ortak bir çalışma alanının ortasına herkesin görebileceği bir şekilde büyük saatler asılmalıdır. Ayrıca ofis mobilyaları, konforlu, ergonomik ve kullanışlı olmalıdır.

Açık ofis ortamı, modern bir çalışma alanı tarzında olmalıdır. Böylelikle oluşturulan çalışma ekibi, iletişim ve işbirliği içinde olur. Bu içeriğimizde de sizlere 2021 Ofis Dekorasyon Trendleri nden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.