Duvar Çıtaları son zamanlarda iç mekan dekorasyonunda çok trend olan bir uygulama. Evin tüm atmosferini değiştiren bu uygulama yaşam alanlarını bir anda yükseltirken aynı zamanda uygulaması son derece pratik ve fiyatı da ekonomik… Evleri görsel anlamda zenginleştiren bu trend sayesinde iç mekanları olduğundan daha havalı ve ferah gösterebilirsiniz.

Duvar Çıtaları ile Duvarlarda İnce Doku

Duvar çıtası uygulaması tüm dekorasyon tarzlarına uyum sağlıyor. Örneğin eviniz ister modern, ister klasik ister minimal olsun uygulamak mümkün… Her ev için uyumlu hale gelebilen bu detay ile duvarlara boyut ve doku kazandırılabiliyor.

Duvar Çıtası Çeşitleri

Duvar çıtası çeşitleri piyasada ; ahşap, plastik alaşımlı hatta stropiyer tarzlarda bile bulunabiliyor. Özellikle de stropiyer çeşidi çok ekonomik ve pratik şekilde monte edilebiliyor duvarlara. Bunlar içinden kullanışlı bir seçenek olan düz duvar çıtaları, aşağı yukarı tüm dekorasyon tarzlarına uyum sağlayabilmekte. Bu şekilde bu örnekleri bütçenize uygun şekilde ve deko tasarımınıza uyumlu niteliklerde tercih edebilirsiniz. Düz duvar çıtası modelleri ise daha çok modern ve minimal evlerle uyumludur.

Yer Duvar Çıtası Seçenekleri

Yer duvar çıtalarının fiyatları çok ekonomik montajı ise en kolay olanlarındandır. Ayrıca bu seçenekleri piyasada çoğu mağazada ekonomik fiyatlarda bulabilirsiniz.

Kendinden Yapışkanlı Duvar Çıtası Modelleri

Kendinden yapışkanlı stropiyer duvar çıtalarını, evinizde kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Hatta bu modelleri tarzınıza göre düz – köşeli – motifli şekilde duvarlarda kullanabilirsiniz.

Yanı sıra piyasada renkli olarak bulabileceğiniz niteliklerdeki stropiyer çıtalarının daha az dayanıklı olduğunu da buradan iletelim.

Bunun dışında yeni boyayacağınız odanızda öncelikle duvar çıtalarını duvara uygulayarak ardından tüm duvarı iç açıcı bir renge boyayarak bambaşka bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Motifli duvar çıtaları, rustik, vintage, klasik tasarımlı dekorasyon alanları için çok uygun ve gösterişli modellerdendir.

Oval duvar çıtaları ise yuvarlak hatların kullanıldığı mobilya ve dekorasyon bölümleri için yumuşak hatlar sunan detaylar olarak karşımıza çıkıyor.

Dilerseniz duvar çıtalarını kullanarak duvarlarda zıt renklerle kombinlenmiş çalışmalar da yaratabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi sözünü ettiğimi çıtalar, duvarları sade, basit ve anlamsız olmaktan kurtarıyor. Dilerseniz siz de bu şekilde duvarlarınıza anlam ve nitelik kazandırabilirsiniz. Bu içeriğimizde de sizlere Duvar Çıtaları ndan söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.