Akıllı Çocuk Odası Fikirleri, doğru kurgulandığında sizin çocuğunuzun odasında da mucizeler yaratabilir. Çocuk odaları elbette varımızı yoğumuzu vermekte yarıştığımız çocuklarımız için en güzel odanın hayalini kurduğumu alanlardır. Kendimizi adadığımız küçük yavrularımız için her zaman her şeyin en iyisini almaya çalışırken,‘ aman bir şeyleri eksik kalmasın’ ya da ‘ne isterlerse alalım’ mantığıyla hareket ettiğimizden odaları da yığılır ha yığılır.

Zamanla çocuklara kardeşler eklendikçe de çocuk odalarındaki eşya kargaşası sürekli büyür ne yazık ki ve sonunda da içinden çıkılmaz bir hal alır. Ama endişelenmeyin çünkü çocuk odaları için Akıllı Çocuk Odası Fikirleri var. Gelin bu konuda neler yapılabileceğine birlikte bakalım…

Öncelikle bir çocuk odasında bulunan her kıyı köşe candır ve değerlendirilmek için vardır. Bu konuda tüm köşeleri usanmadan ve küçümsemeden değerlendirmenizi öneririz. Tıpkı bu görseldeki gibi odanın köşelerine katmanlı yataklar yerleştirebilir ve birkaç katlı organizer çekmeceli şifonyerlerden yerleştirebilirsiniz. Gördüğünüz gibi bu alanda şifonyer aynı zamanda bir yatak bazası olarak da değerlendirilmiş.

Kız ve erkek çocuklarınızın mahremiyetini gözetiyorsunuz ama ne yazık ki evinizde onlara ayırabileceğiniz tek bir müşterek odanız var. Endişelenmeyin. Bu görselde gördüğünüz gibi sürgülü bir kapı inşa edebilir ve dilediğiniz anda odaları ayırabilirsiniz.

Eğer çocuklarınızın yatakları odalarına yan yana gelecek şekilde istiflenemiyor ve sığmıyorsa siz de yataklarının ortalarına ortak bir komodin tasarlayarak yatakları dikey olarak yerleştirebilirsiniz.

Ranzalar günümüzde ezber bozan stillerde tasarlanıyor. Görselde gördüğünüz bu ranzalar simetrik şekilde değil de asimetrik bir şekilde  katlara sahip. Ayrıca ranzaların baza kısmında bulunan her noktası da depolama alanı olarak kullanılabilecek niteliklerde.

Yine çocuk odalarının kullanımında yer bakımından kıtlık yaşıyorsanız duvarlara raflar sabitleyerek fazlalıkları bu noktalara istifleyebilirsiniz.

Tıpkı L koltuklar da olduğu gibi L yataklar da çocuk odalarında yer tasarrufu konusunda muhteşem fikirlerdendir. L yatakları tercih ettiğinizde odanın her noktasını en mükemmel şekilde kullanmış olacaksınız.

Genellikle pencere altlarını değerlendirmeyi pek akıl edemediğimizden burası sadece kalorifer peteklerinin yer aldığı ölü noktalar olarak kabul edilir. Oysa pencere altlarını kullanarak hem çocukların odalarında, hem de pek çok oda da harika organizer rafları elde edebilirsiniz.

Yine yavru yataklı karyolalar hem çok çocuklu evlerde, hem de yatılı gelen misafir arkadaşlar için çok iyi bir fikir olacaktır.

Eğer yeriniz müsaitse mutlaka çocuk odasında bu görseldeki tarzlarda küçük bölmeler yaratarak uyku ve oyun kısmı için farklı bölümler yaratmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.